České tenistky se vrátily do čela fedcupového žebříčku

22. dubna 2014 15:00 - Londýn

České tenistky se po postupu do finále Fed Cupu vrátily do čela žebříčku družstev mezinárodní federace ITF. Svěřenkyně kapitána Petra Pály na prvním místě vystřídaly Itálii, kterou o víkendu porazily v Ostravě 4:0.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Češky poprvé vládly žebříčku od dubna 2012 do loňského listopadu, kdy je přeskočily Italky díky zisku čtvrtého titulu za uplynulých sedm let.

Tenistky o víkendu v Ostravě oplatily Italkám loňskou porážku ze semifinále a mají šanci navázat na tituly z let 2011-12. Tým okolo Petry Kvitové čeká ve finále Německo, 8. a 9. listopadu se zápas uskuteční buď v Ostravě, nebo v Praze.

Fedcupové pořadí ITF se skládá z výsledků za čtyřleté období, přičemž body za druhý, třetí a čtvrtý rok jsou procentuálně snižovány. Body po zápasech získává vždy vítězný celek a další body se udělují za výhru nad lepším v žebříčku.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.