VIDEO: Ruska Klejbanovová vyřídila Kvitovou. Skvělý návrat, radovala se hráčka druhé stovky

24. dubna 2014 08:36 - Stuttgart

Tenisový turnaj v německém Stuttgartu sotva začal, na první větší senzaci ale diváci dlouho nečekali. Bohužel přišla na úkor české jedničky Petry Kvitové - třetí nasazená Češka totiž po úspěšném Fed Cupu nezvládla přechod na antuku a vypadla s Alisou Klejbanovovou, až 102. hráčkou světového žebříčku. Ruska se přitom teprve nedávno vrátila na kurty po dlouhé pauze zaviněné nádorovým onemocněním lymfatických uzlin. A po středečním zápase se radovala z velkého úspěchu.

porsche-tennis.de

Čtyřiadvacetiletá Kvitová měla v prvním kole volno, přechod z tvrdého povrchu na antuku ale české hráčce nevyšel a na kurtu strávila jen hodinu a půl. I kvůli 33 nevynuceným chybám si Kvitová po setech 2:6 a 6:7 zabalila věci a zklamaná odkráčela do útrob stuttgartské haly.

Naopak Ruska, která se teprve minulý rok vrátila po zákeřném onemocnění Hodgkinova lymfomu, byla z výsledku nadšená. „Po tom, čím jsem si prošla, si každý zápas nesmírně užívám. Nekoukám se na to, jak vysoko jsou v žebříčku mé soupeřky. Vždycky, když jsem na kurtu, snažím se prodat tvrdou dřinu z tréninku. A porazit Petru, to je obrovský úspěch," prohlásila Klejbanovová po utkání.

Kvitová ztratila v prvních dvou setech pětkrát podání, s takovou bilancí nemohla pomýšlet na vyrovnání loňské čtvrtfinálové účasti. Ve Stuttgartu tak skončily všechny české hráčky - už v 1. kole vypadly Klára Koukalová a po tři a půl hodinovém boji s Marií Šarapovovou také Lucie Šafářová.

Klejbanovová, někdejší hráčka světové dvacítky, přiznala, že skalp Petry Kvitové je jedním z jejích největších triumfů v kariéře. „Nezáleží na tom, kdo je na druhé straně kurtu. Věřím si a cítím, že mohu porazit každou protihráčku. Jsem šťastná, protože vítězství nad Petrou je pro mě nejlepší výsledek od doby, co jsem se vrátila zpět na kurty," dodala ruská tenistka.

jis, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.