Rubriky:

Tenis

Veselý si touží zahrát s Federerem. Kamarádí se s Němci a líbí se mu Vlk z Wall Street

28. dubna 2014 10:23 - Praha

Profesionální tenisový okruh ATP jej na konci minulé sezóny vyhlásil Hvězdou zítřka a dvacetiletý Jiří Veselý dál pokračuje v postupných krůčcích na světovém žebříčku, kde mu momentálně patří 75. příčka. Nadějný český tenista poutá pozornost i zahraničních médií, důkladně ho vyzpovídal třeba i britský deník Daily Mail.

 

Facebook

Příbramský rodák, jehož momentálně přibrzdila zraněná Achillova šlacha, si letos připsal skalpy hráčů, kteří jsou na žebříčku mnohem výše. Porazil například Itala Volandriho, Španěla Andujara či Nizozemce Sijslinga. Dokonce měl na dosah senzační vítězství proti wimbledonskému vítězi Andymu Murraymu či Jihoafričanovi Kevinu Andersonovi.

„Zápas proti Andy Murraymu v Indian Wells byl můj vůbec nejvydařenější v kariéře," přiznal v dotazníku britského listu český tenista, jenž prohrál třísetovou bitvu ve třetím kole turnaje ze série Masters 1000 7:6, 4:6, 4:6.

Zároveň si rychle vybavil i svůj nejhorší zápas, který podle svého mínění sehrál rovněž letos: „Byla to porážka od Jacka Socka v Memphisu." Veselý prohrál zmíněný duel 2:6, 1:6 během 69 minut, přitom o kolo dříve vyřadil Australana Matosevice, 55. hráče světa.

Zahraje si s Federerem?

Talentovaný mladík se však zatím nemusí příliš ohlížet do minulosti, všeobecně se od něj očekává, že jeho kariéra bude dál růst a ty největší úspěchy teprve přijdou. Stejně jako splnění snů.

Možná si zahraje i čtyřhru se svým vysněným spoluhráčem. Kdo jím je? „Roger Federer. Trénoval jsem s ním v Indian Wells a moc jsem si to užíval. Je mým idolem," přiznal český tenista.

Podle svých slov ale na profesionálním okruhu moc kamarádů nemá. „Nejvíc času trávím s českými kluky nebo s Němci, protože v Německu jsem nějakou dobu žil. Občas spolu zajdeme na večeři," prozradil.

Zároveň poodhalil také své mimosportovní zájmy. Třeba nejoblíbenější film, jímž je Vlk z Wall Street či oblíbenou hudební skupinu - Backstreet Boys.

roj, Sport.cz

  Ka. Plíšková - Martincová dnes 17:00
20200606T17:00:00+0200
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis