Rubriky:

Tenis

Tenisté budou hrát s Francií o finále Davis Cupu na Roland Garros

28. dubna 2014 11:45 - Paříž

Semifinále Davisova poháru mezi francouzskými a českými tenisty bude v září hostit pařížský areál Rolanda Garrose, tradiční dějiště antukového grandslamu. Hrát se bude na hlavním kurtu Philippa Chatriera s kapacitou 15 000 míst.

 

Yuya Shino, Reuters

Čeští vítězové soutěže z uplynulých dvou let očekávali, že Francouzi vyberou pro zápas právě Roland Garros, a tým kapitána Arnauda Clémenta svou volbou nepřekvapil.

"Byla by čest si tam zahrát," řekl Radek Štěpánek na začátku dubna po čtvrtfinálovém vítězství nad Japonskem v Tokiu. Kulisy, kterou může vytvořit svému týmu početné francouzské publikum, se neobával. "Máme zkušenosti z celého světa. Zažili jsme Argentinu, Srbsko a nemá nás co překvapit," prohlásil.

Roland Garros, kde se hraje French Open od roku 1928, bude dějištěm daviscupového utkání po 12 letech. V roce 2002 tam francouzští tenisté porazili v semifinále USA 3:2, ale ve finále pak nestačili na Rusko.

Čeští reprezentanti se s Francií střetnou popatnácté v daviscupové historii, dosavadní bilance je vyrovnaná 7:7. Naposledy v roce 2009 v prvním kole v Ostravě zvítězila dvojice Tomáš Berdych, Štěpánek 3:2 na zápasy. V posledních pěti vzájemných zápasech vždy každý tým využil domácího prostředí.

ČTK

Postoupí čeští tenisté přes Francii do finále Davisova poháru?


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis