Živě

Štěpánka na turnaji v Prostějově čeká opět Argüello

2. června 2014 17:46 - Prostějov

Tenista Radek Štěpánek si na úvod prostějovského challengeru zopakuje bitvu z Paříže s Argentincem Facundem Argüellem. Trojnásobnému vítězi Czech Open přidělil los pro první kolo soupeře, kterého před týdnem v 1. kole Roland Garros porazil v pěti setech poté, co úvodní dva prohrál.

 

Max Rossi, Reuters

"Říkal, že mu repríza nevadí. Nyní už ví, co na Argentince hrát. V Paříži byl hrou Argüella hodně zaskočený, neznal jej, viděl ho poprvé. Absolutně na něj nebyl připravený," řekla ředitelka prostějovského turnaje Petra Černošková serveru iSport.cz.

Zápas nejvýše nasazeného Štěpánka s Argüllem je v úterý na programu jako třetí v pořadí na centrálním kurtu. Před ním se divákům předvedou jeho daviscupoví kolegové Lukáš Rosol proti Julienu Obrymu a Jiří Veselý proti jinému Francouzi Tristanu Lamasinemu.

Již v pondělí se s prostějovskou antukou rozloučili první dva Češi. Na nasazené soupeře nestačili Jan Hernych ani Jan Mertl. V soutěži zůstalo sedm domácích tenistů. Do Prostějova nakonec nedorazil 19. hráč světového žebříčku Španěl Tommy Robredo, který je zraněný.

Tenisový challenger Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106 500 eur):
Dvouhra - 1. kolo:
Kukuškin (4-Kaz.) - Hernych (ČR) 2:6, 7:6 (7:3), 6:3
Reister (7-Něm.) - Mertl (ČR) 6:3, 6:2
Bachinger (Něm.) - Millot (Fr.) 6:3, 6:4
Gigounon (Belg.) - Mečíř (SR) 6:4, 6:7 (2:7), 6:2.
ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.