Loňská vítězka Bartoliová ani po návratu do Wimbledonu skončené kariéry nelituje

22. června 2014 16:15 - Londýn

Francouzská tenistka Marion Bartoliová se poprvé od loňského triumfu ve Wimbledonu vrátila do All England Clubu, pocítila ale jen lehkou nostalgii. Lítost nad ukončením kariéry, ke kterému se devětadvacetiletá hráčka rozhodla měsíc po zisku titulu, se prý stále nedostavila.

 

Scott Heavey/aeltc Pool, Reuters

„Svého rozhodnutí vůbec nelituju," řekla Francouzka, jíž ke konci kariéry donutily problémy s ramenem. Potíže s ním prý má stále a v žádném případě nepomýšlí na návrat, ve Wimbledonu by se letos měla představit jen ve čtyřhře legend.

Z tenisové minulosti se jí nejvíce stýská po úplném závěru loňského wimbledonského turnaje. „To, co mi nejvíc chybí, je posledních pět vteřin finále, když jsem zahrála eso a věděla jsem, že to bude eso," přiznala Bartoliová, jež na triumf ve Wimbledonu čekala déle než jakákoli jiná vítězka grandslamového turnaje před ní. Titulu se dočkala až při 47. startu na podniku „velké čtyřky".

„To, co mi rozhodně nechybí, jsou rána, kdy se vzbudíte, a celé tělo vás bolí. A tréninkové jednotky, které si musíte zamluvit, a časové rozpisy, které musíte mít na každý den připravené," dodala.

Čest zahájit druhý hrací den na centrálním dvorci letos místo vítězky převezme poražená finalistka Sabine Lisická. Bartoliová hodlá zápas německé tenistky sledovat z hlediště. „Jsem pozvaná do královské lóže. Když do té doby nevyvedu nějakou hloupost, budu tam," řekla Bartoliová.

ČTK

  6:1, 3:6, 6:2 Ka. Plíšková - Martičová 6:1, 3:6, 6:2 konec
20210515T13:40:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková
Martičová
  Swiateková - Ka. Plíšková dnes 17:30
20210516T17:30:00+0200
Swiateková vs. Ka. Plíšková
Swiateková vs. Ka. Plíšková
Swiateková
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.