Hra, sada, zápas... A Šafářové vytryskly slzy radosti

1. července 2014 19:36 - Londýn

Po proměněném mečbolu si lehla na trávu a plakala. Poprvé tenistce Lucii Šafářové vytryskly po dvouhře slzy štěstí. Důvodem byl její premiérový postup do semifinále slavného Wimbledonu.

 

Pavel Golovkin, ČTK/AP

"Byl to ten nejkrásnější okamžik, jaký jsem s tenisem zažila. Naposledy jsem na kurtu plakala štěstím, když jsme vyhrály Fed Cup. A za sebe sama ještě nikdy. Byl to úplně úžasný pocit," řekla Šafářová novinářům na terase All England Clubu po přesvědčivé výhře nad Ruskou Jekatěrinou Makarovovou 6:3 a 6:1.

Sedmadvacetiletá Šafářová zvládla čtvrtfinále suverénně. Od začátku diktovala tempo výměn a razantní a přesnou hrou Rusku vůbec nepustila do zápasu. "Soustředila jsem se míč od míče a šlo to parádně. Tlačila jsem jako první, výborně jsem servírovala. Od začátku to byl výborný zápas," libovala si.

Svoji sílu herní i mentální ukázala v koncovce první sady. Podávala na její zisk a prohrávala 0:40. "Tam jsem si mohla zápas zkomplikovat," přiznala. Jenomže to nedopustila. Všechny brejkboly odvrátila. "Třemi esy! Dřív bych ten game asi prohrála. Teď jsem se zkoncentrovala a byla jsem schopná ho otočit," jásala.

Pochvalovala si, že dokázala udržet koncentraci, i když jasně vedla. Nenechala se rozhodit myšlenkou na blížící se životní úspěch. "Hlavně ke konci zápasu to není úplně jednoduchý, ale věděla jsem, že jak bych začala přemýšlet, že jsem takhle blízko semifinále Wimbledonu, tak se koncentrace úplně rozuteče. Snažila jsem se na nic nemyslet a jen hrát. Šlo to a dopadlo to skvěle," řekla Šafářová.

Už v průběhu turnaje slyšela otázky, jestli je schopná grandslam někdy vyhrát. "Jsem zase o krůček blíž. Těším se na další zápas," usmála se.

V semifinále narazí buď na světovou šestku Petru Kvitovou, nebo Barboru Záhlavovou-Strýcovou. "Není to úplně příjemný, ale touha být ve finále je obrovská. Pro mě je tohle úžasný úspěch. Užívám si to. S tím půjdu i do semifinále," konstatovala Šafářová.

Chce dál hrát výborný tenis. Tenis, díky kterému dosud neztratila ve Wimbledonu v pěti zápasech ani set. "Hraju dobře a cítím se tak. Semifinále je úžasný, i když chci samozřejmě ještě víc. Půjdu si za tím a buď to vyjde, nebo ne," řekla Šafářová.

ČTK

Časová osa: Tenis

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.