Rubriky:

Tenis

Federer prohrál na exhibici v Melbourne s Haasem

11. ledna 2006 08:46 - MELBOURNE

Světový hráč číslo jedna Roger Federer nečekaně prohrál na exhibičním turnaji v Melbourne s Tommym Haasem. Po třísetové porážce tak švýcarský tenista titul na podniku Kooyong Classic pro osm pozvaných hráčů neobhájí.

Čtyřiadvacetiletý Federer prohrál s o dva roky starším Němcem potřetí v kariéře, pokaždé v Austrálii. Největší favorit blížícího se Australian Open vyhrál první set 6:3, další sady ztratil shodně 4:6.

"Nemyslím si, že bych hrál tak hrozně, spíš on hrál dobře. Málokdy chyboval a dobře podával," uvedl Federer, jenž zahájil sezonu obhajobou titulu v Dauhá. "Na Kooyongu jsem se vždycky v prvním zápase trochu trápil, myslím, že to pokaždé byly tříseťáky. No a tentokrát jsem prostě prohrál," dodal basilejský rodák, jenž měl podle agentury Reuters především problémy s načasováním úderů.

Úspěšní tenisté z dnešních rozřazovacích duelů budou hrát ve skupině o titul, poražení o páté až osmé místo.

Výsledky:
Haas (Něm.) - Federer (Švýc.) 3:6, 6:4, 6:4, Roddick (USA) - Monfils (Fr.) 6:2, 6:2, Coria (Arg.) - Ljubičič (Chorv.) 6:2, 6:2, Kiefer (Něm.) - Nalbandian (Arg.) 6:3, 3:2 skreč.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.