Tenis

Djokovič věří, že překonal oční infekci a v Davis Cupu nastoupí

2. března 2016 15:13 - Bělehrad

První tenista světa Novak Djokovič věří, že problémy se zrakem neovlivní jeho start ve víkendovém prvním kole Davisova poháru s Kazachstánem. Srbský hráč minulý týden kvůli oční infekci skrečoval čtvrtfinále turnaje v Dubaji.

Ahmed Jadallah, Reuters

"Co se týče mojí rekonvalescence, tak všechno jde dobře a vidím to optimisticky," citovala agentura Reuters Djokoviče, který na tiskovou konferenci přišel už bez ochranných brýlí. "Nejdřív to nevypadalo moc dobře, ale ještě mám dva dny, abych si zvyknul na světlo a další podmínky v hale. Bude to v pohodě," dodal.

Srbsko vyhrálo Davisův pohár před šesti lety a o tři roky později prohrálo ve finále s českým týmem. V minulém ročníku bez Djokoviče vypadlo s Argentinou ve čtvrtfinále, kde skončil také Kazachstán. "Nesmíme je podcenit. Mají skvělé hráče a přijedou v klidu, protože pod tlakem jako favorité jsme my," prohlásil jedenáctinásobný grandslamový vítěz.

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.