Rubriky:

Tenis

Haas vyhrál turnaj v Delray Beach

6. února 2006 08:01 - PRAHA

Německý tenista Tommy Haas získal na turnaji v Delray Beach první letošní titul. Osmadvacetiletý daviscupový reprezentant udolal na Floridě v nedělním finále obhájce prvenství Xaviera Malisse ve třech setech. Belgičan, jenž v loňském finále porazil Jiřího Nováka, podlehl čtvrtému nasazenému soupeři 3:6, 6:3, 6:7.

Haas rozšířil svou sbírku titulů na osm, na turnajový triumf čekal od roku 2004. Za dnešní vítězství inkasuje prémii 52 tisíc dolarů z celkové dotace 380000.

Čtyřhru vyhráli Knowles a Nestor

Mark Knowles z Baham a kanadský tenista Daniel Nestor potvrdili na turnaji ATP v Delray Beach na Floridě roli největších favoritů ve čtyřhře. Nejvýše nasazená dvojice porazila v nedělním finále jihoafrický pár Chris Haggard, Wesley Moodie 6:2, 6:3 a získala již třiatřicátý společný titul. Knowlesovi s Nestorem se to podařilo při 54 finálových účastech.

Acasuso získal v Chile oba tituly

Argentinský tenista Jose Acasuso získal na turnaji v chilském městě Viňa del Mar oba tituly. Po sobotním vítězství ve čtyřhře společně s krajanem Sebastianem Prietem zvládl úspěšně o den později také finále dvouhry, v němž porazil domácího Nicolase Massua ve dvou setech 6:4 a 6:3.

Třetí nasazený třiadvacetiletý Acasuso se stal prvním tenistou, který letos na podniku ATP získal double. I svůj třetí singlový titul v kariéře vybojoval na antuce.

DELRAY BEACH
Dvouhra - finále:
Haas (4-Něm.) - Malisse (3-Belg.) 6:3, 3:6, 7:6 (7:5).
Čtyřhra - finále:
Knowles, Nestor (1-Bah./Kan.) - Haggard, Moodie (3-JAR) 6:2, 6:3.
VIŇA DEL MAR
Dvouhra - finále:
Acasuso (3-Arg.) - Massu (5-Chile) 6:4, 6:3.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.