Rubriky:

Tenis

Paříž tleskala Strýcové. Bojovná Češka ovládla neuvěřitelnou výměnu

27. května 2016 21:03 - Paříž

Český tenis prožil v pátek na French Open černý den, i přes porážky a vyřazení však české hráčky stihly předvést i parádní momenty. Celý tenisový svět upoutala především neuvěřitelná pohyblivost a bojovnost Barbory Strýcové v utkání s nasazenou dvojkou turnaje Agnieszkou Radwaňskou (2:6, 7:6, 2:6).

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Polka vyhrála úvodní sadu a ve druhé už vedla 3:0, když za stavu 15:15 plzeňská rodačka dokázala, že opravdu o každý míček stojí za to bojovat.

Strýcová při náběhu na síť s vypětím všech sil odvrátila nepříjemný pokus Polky o prohoz. Spadla však při tom na zem, jenže to samé se přihodilo i Radwaňské při snaze vítězný míč, který Češka díky bleskové reakci takřka vsedě k překvapení všech odvrátila. Následně si mohla vychutnat sama vítězný úder do zcela odkrytého kurtu.

Následoval pochopitelně bouřlivý potlesk. „Co se to jen stalo? Ninja jednotka na kurtu Suzanne Lenglenové," okomentoval kousek oficiální twitterový účet French Open.

Strýcová se i díky tomuto míči nadechla k velkému obratu ve druhé sadě, kterou nakonec vyhrála v tie breaku. Rozhodující dějství ale přece jen ovládla favorizovaná Polka.

roj, Sport.cz

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.