Živě

Kvitová si poprvé zahraje před Wimbledonem dva turnaje

31. května 2016 14:38 - Londýn

Tenistka Petra Kvitová si poprvé v kariéře zahraje před Wimbledonem dva turnaje na trávě. Dvojnásobná vítězka z All England Clubu se před cestou do Londýna rozehraje v Birminghamu a tradičně v Eastbourne.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

"Je důležité, abych měla na trávu letos co nejlepší přípravu, a doplnění Birminghamu do programu je perfektní příležitost. Jsem ráda, že letos začnu dřív," uvedla Kvitová na webu turnaje. Do soutěže dostala od pořadatelů divokou kartu.

Těší se zpět

Aktuální světová dvanáctka Kvitová hrála v Birminghamu jen jednou a v roce 2008 vypadla v prvním kole. "Už je to dávno a těším se zpět, protože vím, že turnaj od té doby hodně vyrostl a udělal hodně změn," řekla šestadvacetiletá tenistka.

Turnaj Classic Birmingham se hraje 13. až 19. června a podle organizátorů má letos nejlepší obsazení v pětatřicetileté historii. Vedle Kvitové budou hrát také další Češky - loňská finalistka Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová.

Kvitová se z Birminghamu přesune do Eastbourne, kde bude hrát již popáté v kariéře a v roce 2011 zde došla až do finále. Kvitová v minulosti hrála před Wimbledonem vždy jen jeden turnaj, loni dokonce kvůli nemoci jela přímo do Londýna.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.