Rubriky:

Tenis

Návrat legendy zkomplikoval déšť! Maestro se rozehrával v oblacích

8. června 2016 21:01 - Stuttgart

Bolesti zad odezněly a světový tenista číslo tři Roger Federer se po pauze vrátil na kurty na travnatém turnaji ve Stuttgartu, comeback však trval jen zhruba 20 minut. Utkání 2. kola proti osmnáctileté americké naději Tayloru Fritzovi (65. v žebříčku ATP) bylo v prvním setu za stavu 4:3 pro nasazenou jedničku přerušeno kvůli dešti a dohrávat se bude ve čtvrtek, na kdy byl přeložen i původně na středu naplánovaný zápas Radka Štěpánka s turnajovou dvojkou, Chorvatem Marinem Čiličem.

Sedminásobný švýcarský vítěz Wimbledonu se tak paradoxně na kurtu zřejmě zdržel více při neobvyklé prezentaci turnaje, při níž sehrála bývalá světová jednička několik výměn s domácím Tommym Haasem na střeše Cloud 7, nejvyšší obytné budovy v městě. Více než 60 metrů nad zemí!

„Užil jsem si to, vážně. Nádherný výhled, na druhé straně sítě můj dobrý přítel. Samá pozitiva," usmíval se spokojeně čtyřiatřicetiletý Federer, který si minulý měsíc před turnajem v Madridu poranil záda a přetrvávající potíže ho připravily i o grandslamové French Open.

Mercedes Cup ve Stuttgartu je pro rodáka z Basileje přípravou na Wimbledon, který začne o tři týdny později. Před slavným grandslamem na trávě chce švýcarský tenista ještě absolvovat jiný německý podnik ATP v Halle, kde by měl usilovat o rekordní devátý titul.

mm, Sport.cz

  6:2, 7:5 Kr. Plíšková - L. Fruhvirtová 6:2, 7:5   konec
20200810T14:30:00+0200
Kr. Plíšková vs. L. Fruhvirtová
Kr. Plíšková vs. L. Fruhvirtová
Kr. Plíšková
L. Fruhvirtová
  Kr. Plíšková - Martičová   dnes 11:00
20200812T11:00:00+0200
Kr. Plíšková vs. Martičová
Kr. Plíšková vs. Martičová
Kr. Plíšková
Martičová