Rubriky:

Tenis

Pete Sampras se vrátí na tenisové kurty

1. března 2006 18:24 - NEW YORK

Bývalá tenisová hvězda Pete Sampras neodolal a po více než třech letech se znovu postaví na kurt k soutěžnímu zápasu. V červenci se vítěz rekordních čtrnácti grandslamových turnajů zúčastní Profesionální ligy tenisových světových týmů (WTT), v níž každoročně hrají slavná jména tenisové minulosti i přítomnosti.

 

ČTK

Čtyřiatřicetiletý Sampras hrál naposledy ve finále US Open 2002, kdy porazil svého dlouholetého rivala Andreho Agassiho. O rok později oficiálně oznámil, že končí s tenisem. Nyní Sampras tvrdí, že se v jeho případě rozhodně nejedná o comeback, jaký například předvedla Martina Hingisová.

"Prostě potřebuju trochu zábavy. Chybí mi tenis a chybí mi soutěžení. Ale neříkejte tomu návrat. Rozhodně nejsem schopen vrátit se na úroveň, na které jsem kdysi byl. Vím, co to obnáší," uvedl Sampras. Předpokládá, že v létě odehraje šest nebo sedm tenisových utkání. Sezóna WTT trvá pouze od 6. do 26. července.

V době své aktivní kariéry legendární tenista s řeckými předky ve WTT nikdy nehrál, i když se ho spoluzakladatelka soutěže Billie Jean Kingová snažila zlanařit. V lize dvanácti týmů se již v minulosti představili například John McEnroe, Martina Navrátilová, Venus Williamsová, Andy Roddick či loni Steffi Grafová.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.