Chtěl bych, aby mě Štěpánek trénoval, přeje si Kyrgios

29. června 2016 07:37 - Londýn

Kariéru zatím rozhodně nekončí, další tenisové kroky by však Radka Štěpánka mohly zavést k trenéřině. O nabídky by úspěšný český reprezentant zřejmě neměl nouzi. Jeden z nejtalentovanějších hráčů, ale zároveň i bouřliváků Nick Kyrgios by si dokázal představit, že se právě Štěpánek stane jeho příštím trenérem.

 

Ben Curtis, ČTK/AP

Patnáctý nasazený Kyrgios vyřadil Štěpánka v 1. kole na londýnské trávě po výhře 6:4, 6:3, 6:7 a 6:1. Po relativně hladkém postupu se mu ulevilo. „Je to noční můra pro každého. Nikdo nechce hrát s Radkem v 1. kole Wimbledonu," citovala agentura Reuters australského tenistu.

Se Štěpánkem ho údajně pojí přátelství. Český hráč mu už letos vypomáhal a dal mu několik rad.

„Bylo trochu bláznivé hrát proti tak dobrému kámošovi. Radek ještě kariéru nekončí, ale až se tak stane, mohl by se mnou objíždět turnaje. Byl bych rád, kdyby mě trénoval tak úspěšný chlap," nechal se slyšet jednadvacetiletý rodák z Canberry.

Jisté je, že osmnáctý hráč světového žebříčku ATP, který je už delší dobu bez kouče, si musí počkat. Sedmatřicetiletý Štěpánek totiž odchod do tenisového důchodu neplánuje.

„Jimmy Connors je zatím nejstarším hráčem, který na grandslamu vyhrál zápas ve dvouhře. Teď jsem druhý, takže by bylo dobré, kdybych ho překonal," smál se Štepánek. „O odchodu zatím nepřemýšlím, ale co se týká Nicka - několikrát jsme spolu trénovali, má velký potenciál," potvrdil zkušený tenista.

„Kyrgios má skvělou hru, i když občas ho brzdí problémy s koncentrací. Nicméně kdo ví, kam nás život zavede... Pokud mu však jednou budu moci pomoct a radit, tak proč ne," uzavřel Štěpánek.

jis, Sport.cz

  2:6, 1:6 Muguruzaová - Kvitová 2:6, 1:6 konec
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: