Rubriky:

Tenis

Nadal uštědřil v Dubaji Federerovi první porážku sezóny

4. března 2006 19:06 - DUBAJ

Švýcarský tenista Roger Federer utrpěl ve finále turnaje v Dubaji první porážku v sezóně. Skalp světové jedničky v sobotu získal druhý hráč žebříčku ATP Rafael Nadal, který si po zranění odbyl ve Spojených arabských emirátech letošní premiéru. Španělský tenista, kterého od loňského října trápily problémy s nohou, zvítězil nad obhájcem titulu ve třech setech.

Nadal si připsal 13. titul v kariéře, za který inkasoval prémii 187 500 dolarů z miliónové dotace.

Devatenáctiletý Nadal, pro něhož bylo dnešní finále teprve pátým zápasem v sezöně, sice prohrál první set 2:6, další dva ale získal poměrem 6:4. Bilanci vzájemných zápasů s Federerem vylepšil na 3:1 ve svůj prospěch.

Federerovi, jenž od lednového triumfu na grandslamovém Australian Open odpočíval, tak nevyšel útok na třetí letošní titul. Na svém kontě má z úvodu sezony i trofej z Kataru.

Finále - dvouhra:
Nadal (2-Šp.) - Federer (1-Švýc.) 2:6, 6:4, 6:4.
Finále - čtyřhra:
Hanley, Ullyett (2-Austr./Zim.) - Knowles, Nestor (1-Bah./Kan.) 1:6, 6:2, 10:1.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.