Živě

Program Wimbledonu: Kerberová se pokusí ve finále grandslamu podruhé zdolat Williamsovou

9. července 2016 07:14 - Londýn

Podruhé má letos grandslamové finále dvouhry žen stejné složení. Po Australian Open se i ve Wimbledonu střetnou světová jednička Serena Williamsová a Němka Angelique Kerberová. Ta v lednu v Melbourne uspěla, ale v Londýně je favoritkou Američanka.

 

Ben Curtis, ČTK/AP

Williamsová je hrající legendou, útočí už na sedmý titul na trávě v All England Clubu a dvaadvacátou trofej z grandslamových turnajů. Němka slavila na Australian Open první velký titul a v Londýně je ve finále poprvé.

"Zkusím tam přijít a hrát stejně jako v Austrálii. Ukázat, že jsem zase přišla zvítězit," plánuje osmadvacetiletá Kerberová. Vítězka si vydělá dva milióny liber, v přepočtu skoro 63,4 miliónu korun.

Sobotní program Wimbledonu:
Centrální dvorec (15:00 SEČ):
Kerberová (4-Něm.) - S. Williamsová (1-USA)
ČTK

Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.