Rubriky:

Tenis

Tenisté uctili památku obětí z Nice minutou ticha

15. července 2016 12:54 - Třinec

Francouzské tenisty zasáhl teroristický útok v Nice a do čtvrtfinále Davisova poháru proti českému týmu nastoupili s černými stužkami. Před pátečním zahájením hráči i fanoušci uctili oběti minutou ticha a organizátoři u třinecké Werk Arény ještě zostřili už tak přísná bezpečnostní opatření.

 

Petr Sznapka, ČTK

V Nice ve čtvrtek večer najel útočník za volantem kamiónu mezi lidi slavící na ulici státní svátek. Zemřelo nejméně 84 osob a útočníka policie zastřelila.

"Francouzi od rána chodí s černými stužkami a nastoupí s nimi," řekl ČTK Karel Tejkal, mluvčí českého daviscupového týmu. Na základě dohody obou celků a Mezinárodní tenisové federace ITF byla při zahájení minuta ticha.

Během vzpomínky na oběti byl na ploše přítomen celý francouzský výběr - spolu s hráči a kapitánem i členové realizačního týmu. Při minutě ticha měli hráči zavřené oči. "Je pár hodin do zápasu, ale mé myšlenky jsou s oběťmi tragédie a jejich rodinami," uvedla francouzská jednička Jo-Wilfried Tsonga na sociálních sítích.

Francouzští fanoušci v hledišti, tradičně odění do modrých dresů, zvedli písmena s nápisem "Modlete se za Francii". Poté zazněla francouzská hymna a Marseillaisu zpívali hrdě a co nejhlasitěji všichni hráči hostujícího celku.

Francouzský kapitán Yannick Noah byl útokem otřesen. Vítěz French Open z roku 1983 od svých dvanácti let nějaký čas v Nice žil a trénoval. "Probudili jsme se šokovaní a do velmi smutné atmosféry. Je to drama pro každého, ať už je z Nice nebo není. Je to další krutý čin, s kterým se musí naše země vypořádat, ale musíme žít dál a snažit se rozdávat lidem radost," řekl Noah francouzským novinářům v Třinci.

Bezpečností opatření byla upravena

Bezpečnostní opatření u hokejové haly pořadatelé upravili. "Už tak byla na hodně vysoké úrovni, teď byla lehce modifikována, ale nejde o nic dramatického a nestandardního," konstatoval Tejkal.

Před halou to bylo znát, policie chodila ve větším počtu se zbraněmi v pohotovosti. Policejní prezident Tomáš Tuhý pro Rádio Impuls uvedl, že policie Moravskoslezského kraje a další specializované útvary už dostaly pokyn, aby věnovaly takovéto akci v Třinci větší pozornost.

Minuta ticha za oběti teroristického útoku ve Francii se před tenisovou soutěží družstev držela v krátké době podruhé. Před loňským finále Fed Cupu v Praze mezi Češkami a Ruskami uctily hráčky oběti útoků v Paříži.

V pátečním programu čtvrtfinálového zápasu ČR - Francie se nejdříve Lukáš Rosol utká se světovou desítkou Tsongou a poté Jiří Veselý s Lucasem Pouillem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.