Rubriky:

Tenis

Tenista Blake porazil Hewitta a získal titul v Las Vegas

7. března 2006 08:15 - LAS VEGAS

Tenista James Blake získal na turnaji v Las Vegas svůj druhý letošní titul. Pátý nasazený Američan v nedělním finále poprvé v kariéře porazil Australana Lleytona Hewitta, turnajovou jedničku zdolal v sedmém vzájemném duelu za hodinu a 59 minut 7:5, 2:6 a 6:3.

"Je to skvělý pocit. Lleyton je jeden z nejlepších hráčů na světě, nic vám nedá zadarmo," řekl šestadvacetiletý Blake, jenž už letos vyhrál turnaj v Sydney a celkem má na kontě pět titulů.

Hewitt neuspěl ani ve druhém letošním finále, před dvěma týdny prohrál zápas o titul v San Jose. Na úspěch čeká už více než rok, naposledy se z trofeje radoval v lednu 2005 v Sydney.

Na titul ve čtyřhře v Las Vegas nedosáhl Jaroslav Levinský. Český tenista, jenž se na turnaji představil ve dvojici s Robertem Lindstedtem ze Švédska, podlehl ve finále americkým bratrům Bobu a Miku Bryanovým.

LAS VEGAS
Dvouhra - finále:
Blake (5-USA) - Hewitt (1-Austr.) 7:5, 2:6, 6:3.
Čtyřhra - finále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Levinský, Lindstedt (ČR/Švéd.) 6:3, 6:2.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.