Davis Cup psychicky nezvládám, nedokážu všechno hodit za hlavu, kál se Veselý

15. července 2016 22:08 - Třinec

Smír zavládl v Třinci po prvním dnu daviscupového čtvrtfinále s Francií. Válečník Lukáš Rosol sice na úvod senzačně přemohl v pěti setech Jo-Wilfrieda Tsongu, jenže Jiří Veselý nezvládl roli české jedničky a dostal školení od debutanta Lucase Pouilleho.

 

Petr Sznapka, ČTK

1:1. To byl sice kapitánem Jaroslavem Navrátilem vyhlížený stav, ve světle pátečních událostí ale vypadá jako promarněná šance. Zatímco Rosol žebříčkový rozdíl vymazal bojovností, proti 10. hráči planety odvrátil dva mečboly a za heroický výkon si výhru zasloužil, osmifinalista Wimbledonu Veselý se herně sesypal.

„V Davis Cupu se nedokážu dostat do své ‚zóny', abych všechno hodil za hlavu, a psychicky to nezvládám. Dělal jsem chybu za chybou," zkritizoval se Veselý, který má v daviscupových dvouhrách bilanci 3:5, za nerozhodnutého stavu zatím vyhrál jedinou. „Snad jen jeden zápas v Davis Cupu mi trochu líp vyšel," drbal si hlavu padesátý tenista světa.

Kapitánova obava se tak potvrdila. „Za stavu 0:1 by se šlo Jirkovi na kurt lépe, teď byl ale nervózní a špatně servíroval. Přitom celý týden tady v tréninku podával perfektně a najednou měl kvantum nevynucených chyb. On, který nevynucených chyb dělá minimálně," dodal Navrátil.

Rosol do čtyřhry zřejmě nenastoupí

V sobotu od 12 hodin je na programu klíčová čtyřhra. Nahlášen do ní byl pár Pavlásek, Štěpánek. „Rosol je velký bojovník, ale odehrál pět setů a já chci zátěž rozložit na víc hráčů," nebude podle všeho Navrátil měnit sestavu.

„Adam s Radkem si vyhovují, zvládli těžký debl v baráži v Indii." Proti nim ale budou stát čerství šampióni z wimbledonské trávy - Herbert a Mahut. Třeba ale Češi papírové prognózy postaví na hlavu. Tak, jak se jim to povedlo v pátek.

bum, Sport.cz, Právo

Jak dopadne v třinecké Werk Aréně sobotní čtyřhra?


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.