Čilič po třech letech ukončil spolupráci s Ivaniševičem

22. července 2016 10:34 - Záhřeb

Chorvatský tenista Marin Čilič po třech letech ukončil spolupráci se superkoučem Goranem Ivaniševičem. S pomocí bývalého wimbledonského vítěze vyhrál Čilič předloni US Open, dnes však dvanáctý hráč žebříčku oznámil rozchod.

 

Paul Childs, Reuters

"Bylo privilegium pracovat s Goranem. Naši práci jsem si po celou dobu užíval a pomohl mi dosáhnout řady úspěchů. Bohužel naše cesty se rozdělily," informoval Čilič na své webové stránce.

Pod vedením krajana Ivaniševiče se připravoval od září 2013. Naposledy spolu byli před dvěma týdny ve Wimbledonu, který pro Čiliče skončil ve čtvrtfinále po prohře s Rogerem Federerem, byť nad ním vedl už 2:0 na sety. O víkendu pak pomohl Chorvatům k postupu do semifinále Davisova poháru na půdě Američanů.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.