Rubriky:

Tenis

Někteří tenisté hrají radši o peníze a body než o medaile, mnou si ruce v Mexiku

30. července 2016 08:14 - Los Cabos

Olympiáda je pro většinu sportovců absolutním vrcholem, k němuž směřují veškeré své snažení. Pro některé tenisty ale tahle mantra úplně neplatí, z čehož mohou těžit třeba v mexickém Los Cabos, kde premiérově hostí turnaj ATP. A to v olympijském termínu 7. - 15. srpna.

 

Dan Hamilton, Reuters

Termínová kolize s Riem se zprvu zdála jako velký problém, jenže nakonec se Mexičanům podařilo nalákat velmi solidní sestavu tenistů. Dokonce ulovili i hráče Top Ten, Rakušana Dominka Thiema, který stejně jako třeba Tomáš Berdych v Riu odmítl startovat.

„Budu hrát v Mexiku a tudíž nepojedu na olympiádu. Mám pro to mnoho důvodů. Možná se o tom někdy jindy rozpovídám víc," zaskočil své fanoušky v květnu svým rozhodnutím.

V Mexiku budou startovat také třeba australský hříšník Bernard Tomic či Francouzi Benoit Paire a Jeremy Chardy.

„Na začátku to byl velký problém (kolize s olympiádou), ale nakonec to není vůbec tak zlé, pochvaluje si turnajový ředitel Josè Antonio Fernandez.

„Někteří tenisté prostě raději hrají o peníze a body než o olympijské medaile, což je pro nás velmi dobré," dodal vítězoslavně.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.