Rubriky:

Tenis

Už žádný cirkus jako v Paříži. Na US Open představili zatahovací střechu za 3,5 miliardy

4. srpna 2016 08:54 - New York

Déšť už si na tenisty na posledním grandslamovém turnaji sezóny jen tak nepřijde. S velkou slávou pořadatelé US Open představili zbrusu novou zatahovací střechu nad obřími tribunami kurtu Arthura Ashe. Ve Flushing Meadows se tak bude moct alespoň na centrálním dvorci hrát za jakýchkoliv podmínek.

Reuters

Neměl by se tak opakovat třeba scénář z letošního French Open, kdy déšť rušil jeden zápas za druhým, utkání se natahovala do několika dnů a tenisté často absolvovali cestu z šatny na kurt i několikrát během pár minut.

Dokonce zrušil i celý hrací den. I český tenista Tomáš Berdych označil dění na Roland Garros za „jeden velký cirkus".

Jde sice jen o jeden kurt, ale i tak byla investice do technické vymoženosti na US Open masivní. Střecha přišla na 150 miliónů dolarů, tedy na více než 3,5 miliardy korun. Zatahuje se rychlostí 7,5 metru za minutu, celý kurt kompletně přikryje za pět minut a dvanáct sekund.

Kromě deště dokáže konstrukce nové střechy zbrzdit i často velmi nepříjemný vítr, který hráčům nejednou dělal problémy.

Zmíněné French Open tak zůstává posledním grandslamovým turnajem, jenž nevlastní dvorec se zatahovací střechou. V Paříži ji plánují postavit v roce 2020.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.