Rosol narazí na Murrayho, Štěpánek se v prvním kole US Open utká se Simonem

27. srpna 2016 09:28 - New York

Tenista Radek Štěpánek se po postupu z kvalifikace do hlavní soutěže US Open utká v prvním kole s třicátým nasazeným Gillesem Simonem. Sedmatřicetiletý bronzový olympijský medailista v mixu se s o šest let mladším Francouzem naposledy střetl v Davis Cupu v roce 2009 a vyhrál, celkovou bilanci má 2:1.

 

Vít Šimánek, ČTK

Druhý úspěšný český kvalifikant Jan Šátral, jenž si v New Yorku zahraje na grandslamu poprvé v kariéře, se v úvodním kole utká s Američanem Mackenziem McDonaldem. Jednadvacetiletý Američan startuje díky volné kartě od organizátorů a také jeho čeká premiéra v hlavní soutěži turnaje velké čtyřky.

Soupeře po doplnění pátečního losu zná i Jiří Veselý. Bude jím 115. hráč světa Saket Myneni z Indie, jenž v New Yorku absolvoval svou první grandslamovou kvalifikaci a uspěl.

V pavouku dvouhry posledního letošního grandslamu jsou čtyři čeští muži a šest žen. Nejtěžšího soupeře má Lukáš Rosol, jemuž los přisoudil olympijského vítěze z Ria Andyho Murrayho.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.