Rosol narazí na Murrayho, Štěpánek se v prvním kole US Open utká se Simonem

27. srpna 2016 09:28 - New York

Tenista Radek Štěpánek se po postupu z kvalifikace do hlavní soutěže US Open utká v prvním kole s třicátým nasazeným Gillesem Simonem. Sedmatřicetiletý bronzový olympijský medailista v mixu se s o šest let mladším Francouzem naposledy střetl v Davis Cupu v roce 2009 a vyhrál, celkovou bilanci má 2:1.

 

Vít Šimánek, ČTK

Druhý úspěšný český kvalifikant Jan Šátral, jenž si v New Yorku zahraje na grandslamu poprvé v kariéře, se v úvodním kole utká s Američanem Mackenziem McDonaldem. Jednadvacetiletý Američan startuje díky volné kartě od organizátorů a také jeho čeká premiéra v hlavní soutěži turnaje velké čtyřky.

Soupeře po doplnění pátečního losu zná i Jiří Veselý. Bude jím 115. hráč světa Saket Myneni z Indie, jenž v New Yorku absolvoval svou první grandslamovou kvalifikaci a uspěl.

V pavouku dvouhry posledního letošního grandslamu jsou čtyři čeští muži a šest žen. Nejtěžšího soupeře má Lukáš Rosol, jemuž los přisoudil olympijského vítěze z Ria Andyho Murrayho.

ČTK

  Alexandrovová - Muchová dnes 11:30
20210420T11:30:00+0200
Alexandrovová vs. Muchová
Alexandrovová vs. Muchová
Alexandrovová
Muchová
  Bradyová - Kvitová dnes 18:30
20210420T18:30:00+0200
Bradyová vs. Kvitová
Bradyová vs. Kvitová
Bradyová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.