Program US Open: Kvitová zabojuje o osmifinále. Vyzve ji soupeřka, kterou v Riu smetla

2. září 2016 08:07 - New York

Pole českých tenistek na grandslamovém US Open už značně prořídlo, v pátek tak bude o postup do osmifinále bojovat jen Petra Kvitová. Na kurtu Louise Armstronga se utká zhruba od 21:30 s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Zápas můžete sledovat v podrobné on-line reportáži na Sport.cz.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

Kvitová v úvodních dvou kolech neztratila set a ráda by v nastoleném trendu pokračovala. Na svoji soupeřku v boji o účast v osmifinále má z poslední doby jen ty nejlepší vzpomínky.

Na olympiádě v Riu totiž smetla o pět let mladší Ukrajinku 6:2, 6:0.

Celkově má se Svitolinovou aktivní bilanci 3:1, když vyhrála všechny tři poslední zápasy. Ukrajinka je ale v žebříčku WTA už jen tři místa za českou hráčkou a za debakl z Ria se bude chtít pomstít.

Zápas Petry Kvitové přijde na řadu na kurtu Louise Armstronga jako třetí v pořadí, první utkání na něm začne v 17 hodin.

US Open (tvrdý povrch, dotace 46 303 400 dolarů):
Dvouhra - 3. kolo
Kvitová (14-ČR) - Svitolinová (22-Ukr.)
roj, Sport.cz

  Muguruzaová - Kvitová dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: