Plíšková - Pavljučenkovová 6:2, 6:4Plíšková porazila na US Open Rusku, poprvé je v osmifinále Grand Slamu

New York, Praha

Jde dále, česká tenistka Karolína Plíšková postoupila do čtvrtého kola US Open, když porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovou 6:2, 6:4 a dosáhla na svůj nejlepší výsledek na turnajích velké čtyřky. Rodačka z Loun se probojovala do svého prvního grandslamového osmifinále v kariéře.

Karolína Plíšková na letošním US Open, už je v osmifinále.

Skvělý úvod zápasu, lepší si Plíšková ve třetím kole US Open nemohla přát. Ruska Anastasia Pavljučenková se nestačila pořádně rozkoukat a po prvních čtyřech gamech vedla současná česká jednička už 4:0.

Až teprve svůj třetí servis dokázala soupeřka proměnit v první bod. Poté vzala české hráčce podání, ale tím její bodový přísun v úvodním setu skončil, Plíšková ovládla s přehledem první set v poměru 6:2.

Druhý set začal podle stejných not jako první dějství. Jenže Pavljučenková bojovala a poprvé v zápase dosáhla vyrovnaného stavu gamů. Třetí hra patřila opět Češce, navíc sebrala sokyni servis, ve druhém setu poprvé. Následně své podání využila a vedla 3:1.

Drama ve druhém setu

Komplikace pro Češku ale přišly, za stavu 4:3 Plíšková ztratila servis, dokonce čistou hrou. Jenže Ruska tuto výhodu nedokázala potvrdit, Plíšková ji hned podání také vzala. A také čistou hrou. Jediný game ji dělil od postupu do dalšího kola. Stalo se. Po výhře 6:2, 6:4 se Češka poprvé v kariéře probojovala do druhého týdne Grand Slamu.

Plíšková potvrdila, že proti této soupeřce se jí daří. Obě hráčky se postavily proti sobě už čtyřikrát, pokaždé se radovala čtyřiadvacetiletá jedenáctá hráčka světového žebříčku

Plíšková prokazuje v americké metropoli dobrou formu. Ve třech zápasech dosud neztratila ani set a navázala tak na vítězství v turnaji v Cincinnati, který slouží jako generálka před US Open.

Osmifinálovou soupeřkou Plíškové bude šestá nasazená Venus Williamsovou z USA, která přehrála Němku Lauru Siegemundovou 6:1 a 6:2. Na turnajích WTA se obě tenistky dosud potkaly jednou, ve finále turnaje v čínském Ču-chaj se loni po boji radovala zkušená Američanka, jenž zvítězila 7:5 a 7:6 (8:6).

"Obě hrajeme dost podobným stylem. Bude záležet na tom, kdo ho zvládne lépe," poznamenala zámořským novinářům na adresu české tenistky šestatřicetiletá Američanka.

US Open, Češi
Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
Karolína Plíšková (10-ČR) - Pavljučenkovová (17-Rus.) 6:2, 6:4
Čtyřhra - 2. kolo:
Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) - Lučičová-Baroniová, Sanchezová (Chorv./USA) 6:4, 4:6, 7:5
Mirzaová, Strýcová (7-Indie/ČR) - Golubicová, Melicharová (Švýc./USA) 6:2, 7:6 (7:5)
Krejčíková, Siniaková (16-ČR) - Koviničová, Rosolská (Č. Hora/Pol.) 7:6 (7:3), 6:2.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Hlaváčková, Kubot (6-ČR/Pol.) - Juraková, Martin (Chorv./Fr.) 7:6 (7:5) 6:3
Krejčíková, Draganja (ČR/Chorv.) - Ostapenková, Marach (Lot./Rak.) 6:1, 6:4
Kudrjavcevová, Lipsky (Rus./USA) - Hradecká, Matkowski (8-ČR/Pol.) 7:5, 6:7 (3:7), 11:9