Kvitová je podruhé v sezóně bez kouče. S Čermákem už netrénuje

6. září 2016 19:29 - Praha

Podruhé během jediné sezóny je česká tenistka Petra Kvitová bez trenéra. Krátce po vyřazení v osmifinále US Open ukončila spolupráci s Františkem Čermákem. Ke konci léta se přitom výsledky i herní projev hráčky z Fulneku zlepšovaly.

 

Adam Hunger, ČTK/AP

„Po návratu z Ameriky jsme se s Františkem Čermákem domluvili na ukončení naší spolupráce. Konec US Open byl termín, který jsme si dali k rozhodnutí, jak dále pokračovat," uvedla Kvitová v tiskové zprávě pro média.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová se v lednu po dlouholeté spolupráci rozešla s koučem Davidem Kotyzou. Deblista Čermák nejprve zaskočil jako sparingpartner, od dubna působil v jejích službách jako trenér.

Kvitová v srpnu vybojovala bronz na olympiádě v Riu, následně se probojovala do semifinále v New Havenu a na US Open postoupila mezi nejlepší šestnáctku.

Čermákova nástupce bude nyní teprve hledat. „Zatím se budu připravovat bez trenéra jako na začátku sezóny, což ale pochopitelně není konečný stav," sdělila aktuálně šestnáctá hráčka světa.

roj, Sport.cz

  Svitolinová - Kvitová probíhá
20210423T17:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová
  2:6, 6:1, 7:5 Bartyová - Ka. Plíšková 2:6, 6:1, 7:5 konec
20210423T14:10:00+0200
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.