Živě

Kvitová je podruhé v sezóně bez kouče. S Čermákem už netrénuje

6. září 2016 19:29 - Praha

Podruhé během jediné sezóny je česká tenistka Petra Kvitová bez trenéra. Krátce po vyřazení v osmifinále US Open ukončila spolupráci s Františkem Čermákem. Ke konci léta se přitom výsledky i herní projev hráčky z Fulneku zlepšovaly.

 

Adam Hunger, ČTK/AP

„Po návratu z Ameriky jsme se s Františkem Čermákem domluvili na ukončení naší spolupráce. Konec US Open byl termín, který jsme si dali k rozhodnutí, jak dále pokračovat," uvedla Kvitová v tiskové zprávě pro média.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová se v lednu po dlouholeté spolupráci rozešla s koučem Davidem Kotyzou. Deblista Čermák nejprve zaskočil jako sparingpartner, od dubna působil v jejích službách jako trenér.

Kvitová v srpnu vybojovala bronz na olympiádě v Riu, následně se probojovala do semifinále v New Havenu a na US Open postoupila mezi nejlepší šestnáctku.

Čermákova nástupce bude nyní teprve hledat. „Zatím se budu připravovat bez trenéra jako na začátku sezóny, což ale pochopitelně není konečný stav," sdělila aktuálně šestnáctá hráčka světa.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.