Rubriky:

Tenis

Živě

Kvitová je podruhé v sezóně bez kouče. S Čermákem už netrénuje

6. září 2016 19:29 - Praha

Podruhé během jediné sezóny je česká tenistka Petra Kvitová bez trenéra. Krátce po vyřazení v osmifinále US Open ukončila spolupráci s Františkem Čermákem. Ke konci léta se přitom výsledky i herní projev hráčky z Fulneku zlepšovaly.

 

Adam Hunger, ČTK/AP

„Po návratu z Ameriky jsme se s Františkem Čermákem domluvili na ukončení naší spolupráce. Konec US Open byl termín, který jsme si dali k rozhodnutí, jak dále pokračovat," uvedla Kvitová v tiskové zprávě pro média.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová se v lednu po dlouholeté spolupráci rozešla s koučem Davidem Kotyzou. Deblista Čermák nejprve zaskočil jako sparingpartner, od dubna působil v jejích službách jako trenér.

Kvitová v srpnu vybojovala bronz na olympiádě v Riu, následně se probojovala do semifinále v New Havenu a na US Open postoupila mezi nejlepší šestnáctku.

Čermákova nástupce bude nyní teprve hledat. „Zatím se budu připravovat bez trenéra jako na začátku sezóny, což ale pochopitelně není konečný stav," sdělila aktuálně šestnáctá hráčka světa.

roj, Sport.cz

Eurosport Bartyová - Kvitová zítra 02:30
20200128T02:30:00+0100
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.