Rubriky:

Tenis

Kvitová by do příštího roku ráda vstoupila s novým koučem. Návrat ke Kotyzovi nechystá

27. září 2016 13:33 - Wu-chan

Tenistka Petra Kvitová by ráda našla nového trenéra do konce roku. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu to řekla na turnaji v čínském Wu-chanu, který předloni vyhrála a dnes tam postoupila do osmifinále.

 

Eugene Hoshiko, ČTK/AP

"Musím si ohledně trenéra vše pořádně rozmyslet a rozhodnout se, jak to bude v budoucnu fungovat. Ale ráda bych do příští sezóny vstoupila s novým dobrým koučem," řekla Kvitová na tiskové konferenci ve Wu-chanu po výhře v 1. kole.

Šestadvacetiletá Kvitová po Australian Open ukončila po sedmi letech spolupráci s Davidem Kotyzou. Od dubna ji vedl František Čermák, který se ze sparingpartnera stal koučem a hráčka se ním rozešla po US Open.

Minulý týden v Tokiu se vedle Kvitové objevil belgický trenér Wim Fissette. S bývalým koučem světových jedniček Kim Clijstersové a Viktorie Azarenkové byla týden na zkoušku a nyní je v Číně opět bez něj. "Vím, že je skvělý kouč, to je jasné. Uvidíme, jak se všechno vyvine," uvedla Kvitová.

Návrat ke Kotyzovi nechystá

Ve Wu-chanu dostala i otázku, zda nemyslela na návrat ke Kotyzovi, který letos nějaký čas vedl Dánku Caroline Wozniackou. "Abych byla upřímná, tak ne. Hledám někoho jiného než Davida," řekla bývalá světová dvojka a dodala: "Prožili jsme krásné časy, je skvělý trenér, ale náš společný čas vypršel."

Kvitová uvedla, že hledání kouče v jejím případě není úplně jednoduché. "Je to složitější. A nesmějte se," v legraci kárala novináře. "Někdy je pro mě důležitější jeho osobnost než tenisové kvality. Musí to být dobrý trenér, ale musíme si sednout v celém týmu. Není to jednoduché, ale doufejme, že takového najdu," řekla.

Pokud se Kvitové bude ve Wu-chanu dařit a třeba zopakuje triumf z roku 2014, mohla by mít šanci bojovat o účast na osmičlenném Turnaji mistryň. Aktuálně je v pořadí sezóny 21. a na poslední postupovou příčku ztrácí přes 1100 bodů.

"Vždycky se tady v Asii bojuje o Singapur," připomněla Kvitová dějiště turnaje, který se koná poslední říjnový týden. "Malá šance ještě je, ale přijde mi to nemožné. Teď na to nemyslím, chci hlavně hrát dobře. Po letošní sezóně jsem hlavně ráda, kde jsem a že mě tenis baví a mám motivaci, což mám."

ČTK

  7:5, 4:6, 3:6 Muchová - Martincová 7:5, 4:6, 3:6   konec
20200604T16:10:00+0200
Muchová vs. Martincová
Muchová vs. Martincová
Muchová
Martincová
  2:6, 1:6 Siniaková - Strýcová 2:6, 1:6   konec
20200604T18:45:00+0200
Siniaková vs. Strýcová
Siniaková vs. Strýcová
Siniaková
Strýcová
  6:4, 1:6, 4:6 Kr. Plíšková - Martincová 6:4, 1:6, 4:6   konec
20200603T18:00:00+0200
Kr. Plíšková vs. Martincová
Kr. Plíšková vs. Martincová
Kr. Plíšková
Martincová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis