Jednoruký tenista chce na okruh ATP. Nic není nemožné, říká

27. prosince 2016 20:07 - Praha

I když má jen jednu ruku, s raketou na kurtu válí. Novozélandský tenista Alex Hunt dostal pozvánku na domácí šampionát a sní, že jednou bude získávat body i do žebříčku ATP.

 

Twitter

Alex Hunt se narodil před třiadvaceti lety bez levé ruky. Už jako malý kluk se v šesti letech navzdory tomuto hendikepu rozhodl, že bude hrát tenis. S protézou na levé a raketou v pravé se mu ale daří. Donedávna byl lídrem týmu St. Mary´s College v kalifornské univerzitní lize v USA.

Letos v červenci se dokonce objevil na turnaji v kategorii Futures. V nizozemském Amstelveenu ve dvouhře neprošel v kvalifikaci přes první kolo a v deblu spolu s Britem Jamesem Markiewiczem prohráli hned úvodní zápas. Přesto však Hunt věří, že dostane další šanci, bude bodovat a jednou se dostane i do okruhu ATP.

„Chci ukázat všem lidem, kteří jsou na tom stejně jako já, že nic není nemožné," prohlásil Novozélanďan, který od svazu dostal pozvánku na domácí šampionát. Akce s názvem Te Anau Tennis Invitational je třetím největším turnajem v zemi a uskuteční se 28. a 29. prosince.

„Soutěžit proti nejlepším hráčům z mé země bude zážitek. Budu se snažit hrát co nejlépe. Chci si svou příležitost užít a třeba se mi povede postarat se o nějaké překvapení," prohlásil pro web stuff.co.nz hráč, který je novozélandském žebříčku v singlu na jednačtyřicátém místě.

Jediným problémem je pro jednorukého tenistu vítr. „Nikdy jsem nepoznal nic jiného, a proto je pro mě hrát s jednou rukou poměrně snadné. Problém mám akorát při nadhozech umělou rukou za větrného počasí," uzavřel Hunt.

vk, Sport.cz, Právo

  2:6, 6:1, 3:4 Bartyová - Ka. Plíšková 2:6, 6:1, 3:4 probíhá
20210423T14:10:00+0200
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová
Ka. Plíšková
  Svitolinová - Kvitová dnes 17:00
20210423T17:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.