Tenisová kráska se loučí! Bývalá světová jednička Ivanovičová ukončila kariéru

28. prosince 2016 19:05 - Bělehrad

Bývalá světová jednička a vítězka Roland Garros z roku 2008 Ana Ivanovičová skončila ve 29 letech s tenisem. Oznámila to ve středu vpodvečer na svém Facebooku. Důvodem jsou především opakovaná zranění.

 

Profimedia.cz

"Bylo to těžké rozhodnutí, ale je také co oslavovat, dosáhla jsem mnoha úspěchů. Na ty ale člověk potřebuje být stoprocentně fit a mě často brzdila zranění. Můžu hrát pro sebe a pro své fanoušky pouze na úrovni, na jakou jsem zvyklá, což už ale nejde. Je čas jít dál," uvedla Ivanovičová v oficiálním prohlášení.

Největších úspěchů dosáhla Ivanovičová v letech 2006-2008. Vyhrála velké turnaje v Montrealu či Indian Wells a dostala se do tří grandslamových finále. V roce 2007 na French Open a na začátku další sezóny na Australian Open ještě na titul nedosáhla, ale v červnu 2008 dobyla antukovou Paříž a stala se světovou jedničkou.

Na tenisovém trůnu pobyla Ivanovičová 12 týdnů, ale na úspěchy ze životního období už nenavázala. Po triumfu v Paříži se dostala alespoň do čtvrtfinále grandslamu až v roce 2012 na US Open a od té doby se jí to podařilo už jen dvakrát.

Pohledná srbská tenistka, o níž před časem prohlásil čerstvý americký prezident Donald Trump, že je nejkrásnější ženou, kterou v životě spatřil, se letos v červenci v italských Benátkách vdala za německého fotbalistu Bastiena Schweinsteigera. Na kurtech se jí už ale tak nedařilo, potýkala se se zraněními a vyhrála jen 15 zápasů. Jejím nejlepším výsledkem bylo semifinále, které si zahrála v únoru na turnaji v Petrohradu.

Pak často neprošla ani přes první kolo a v srpnu po US Open, kde ji hned v úvodu vyřadila Češka Denisa Allertová, předčasně ukončila sezónu. Hlavním důvodem, proč se tak rozhodla, byly dlouhodobé potíže se zápěstím. V žebříčku, kterému v roce 2008 vládla, klesla až na šedesáté třetí místo.


mm, vk, ČTK, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.