Rubriky:

Tenis

Šafářová, či Hlaváčková? V deblu na Australian Open má český tenis titul jistý

26. ledna 2017 09:18 - Melbourne/Praha

V pátek po šesté ráno SEČ začne v Melbourne finále, v němž má český tenis jistotu grandslamového titulu. Na jedné straně Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, proti nim Andrea Hlaváčková s Číňankou Pcheng Šuaj. Komu fandit?

Video již není dostupné

sntv

Šafářová s výstřední parťačkou jsou ve finále grandslamu počtvrté a dosud mají stoprocentní bilanci, do níž patří i Australian Open 2015. Hlaváčková společně s Lucií Hradeckou mají z pěti finále dva tituly. Nová partnerka třicetileté Češce přinesla další šanci.

„Je skvělé začít rok právě takto. Moc chceme vyhrát grandslam. Hrajeme jedna pro druhou jako tým," jásala Hlaváčková po výhře 7:6, 6:2 nad nejvýše nasazeným sehraným francouzským párem Garciaová, Mladenovicová. Šafářová s Mattekovou se proti Japonkám Hozumiové a Katoové nadřely v semifinále nepoměrně víc, vyhrály až po setech 6:2, 4:6, 6:4.

Před necelými čtyřmi lety už obě Češky podobnou situaci v turnajovém finále zažily. Tehdy byla na zelené antuce v Charlestonu úspěšnější Šafářová vedle Mladenovicové, když Hlaváčkovou a Huberovou porazily ve dvou sadách.

O pár měsíců později připravily Šafářová s Hlaváčkovou českým tenisovým fanouškům poměrně nepříjemné překvapení, když se rozhodly hrát spolu, což Hradecká ze strany své spoluhráčky, s níž vybojovala i olympijské stříbro v Londýně, vnímala jako zradu.

Nově stvořená dvojice ale zdaleka nedosahovala výsledků, jaké měl pár H+H. Po čtvrtfinále Australian Open následoval výbuch v prvním kole French Open a ve wimbledonském čtvrtfinále už zase hrály Šafářová s Hlaváčkovou proti sobě. Jejich vzájemná bilance ve čtyřhře je 5:3 pro Šafářovou.

Kromě ní jsou v galerii deblových vítězek Australian Open i Renáta Tomanová, Jana Novotná (2x) a Helena Suková (2x). Zůstane tedy u čtyř českých tenistek, nebo se k nim v pátek přidá pátá, která loni s Hradeckou ztroskotala ve finále?

bum

Která z českých tenistek bude slavit titul ve čtyřhře žen na Australian Open?


Časová osa: Tenis