Rubriky:

Tenis

Na turnaj do Prahy přijede bývalá jednička Wozniacká

28. února 2017 12:35 - Praha
(Aktualizováno: 28. února 2017 13:17)

Bývalá světová jednička Caroline Wozniacká se představí na třetím ročníku tenisového turnaje WTA v Praze. Dánka by měla první týden v květnu hrát na kurtech Sparty ve Stromovce v rámci J&T Banka Prague Open vedle českých hvězd Karolíny Plíškové a Barbory Strýcové.

 

Ashraf Mohammad Mohammad Alamra, Reuters

Start aktuální světové trojky Plíškové a Strýcové měli pořadatelé domluvený již dříve, nově se dohodli s Wozniackou. "Jednali jsme už od Australian Open. Udělali jsme dohodu a já jsem rád. Je motivována, aby v Praze byla a podala maximální výkon," uvedl šéf České sportovní Miroslav Černošek na serveru iDNES.

Wozniackou loni část sezóny vedl David Kotyza, současný trenér Karolíny Plíškové. V minulosti si Dánka zahrála za Prostějov extraligu.

Podle Černoška by měla přijet i loňská finalistka Australanka Samantha Stosurová a nejspíše také obhájkyně titulu Lucie Šafářová či Kateřina Siniaková.

Naopak chybět bude zraněná Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu se měla letos v turnaji poprvé objevit, ale v prosinci byla doma přepadena a momentálně rehabilituje pořezaně a sešité prsty levé ruky a má minimálně půlroční pauzu. "Odletěla čerstvě na Kanáry. Snaží se pracovat na tom, co je schopna zvládnout. Dělá kondici a usiluje o to se vrátit, ale levá ruka je nemálo poškozená," řekl Černošek.

Do Stromovky nepřijede ani Ruska Maria Šarapovová. Někdejší světová jednička se o týden dříve vrátí na okruh po trestu za doping ve Stuttgartu. I pořadatelé Prague Open původně jejího manažera oslovili. "Neoslovit ho by byla škoda, ale netlačili jsme na pilu. A v okamžiku, kdy hraje Stuttgart, jsme od toho upustili," řekl Černošek.

Antukový turnaj v Praze se uskuteční od 1. do 7. května s dotací 250 tisíc dolarů. Organizátoři zatím neuvažují, že by jako loni dotaci zdvojnásobili.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis