Rubriky:

Tenis

Můj čas teprve přijde, věří starší z dvojčat Plíškových

1. března 2017 20:04 - Praha

Je držitelkou rekordu WTA v počtu es na zápas. Loni jich ve druhém kole na Australian Open nasázela pozdější olympijské vítězce Portoričance Monice Puigové jednatřicet. Ve sbírce má titul z juniorského Wimbledonu. Čtyřiadvacetiletá Kristýna Plíšková pomalu vystupuje ze stínu své úspěšnější sestry Karolíny a věří, že její čas teprve přijde.

 

Kamran Jebreili, ČTK/AP

O velkém talentu dvojčat Plíškových se mluvilo už v dobách, kdy vyhrály juniorské grandslamy. O dvě minuty starší Kristýna triumfovala před sedmi lety ve Wimbledonu, Karolína ovládla v témže roce Australian Open. Nyní už obě hrají na turnajích WTA a sbírají body do světového žebříčku. Zatímco Karolína se už dostala na pozici světové trojky, Kristýně patří čtyřiapadesátá příčka.

I ona však v poslední době zaznamenala posun. Loni v říjnu vyhrála turnaj v Taškentu a pomalu začala vystupovat ze stínu své úspěšnější sestry. Je o ní větší zájem a po vypadnutí ve třetím kole na Australian Open jí napsal i Russell Crowe. Podle slavného herce má Kristýna na to stát se jednou šampiónkou.

A v to, že nejlepší roky má před sebou, věří i ona sama. „Ženský tenis je teď jiný než před deseti či patnácti lety. Doba, kdy Martina Hingisová hrála grandslam už ve čtrnácti nebo patnácti, je pryč. Těžko nyní někdo získá grandslam tak mladý, jako byla ona,“ řekla rodačka z Loun v rozhovoru pro deník Khaleej Times.

„Myslím, že nyní je potřeba získat více zkušeností. To mi dodává naději. Věřím, že až mi bude šestadvacet nebo sedmadvacet, přijde můj čas,“ dodala Plíšková. S tenisem začala ve čtyřech letech a jejím velkým vzorem byl wimbledonský vítěz Goran Ivaniševič. „Měla jsem ho ráda, protože byl také levák a máme podobnou i povahu,“ vysvětlovala.

O společném deblu zatím nemluvily

Na okruhu WTA se sestry Plíškovy pohybují již několik let, přesto si je hodně lidí pořád plete. „Stává se to skoro každý den. Máme sice každá jiné vlasy, i přesto nás stále nerozeznají. Už jsme si na to zvykly. Někdo třeba ke mně přijde a řekne mi, že se mnou včera mluvil. Přitom ho vidím poprvé, tak mu oznámím, že hovořil se sestrou. Myslím, že nás lépe poznají, když jsme spolu. Zvlášť jsme asi hůře rozlišitelné,“ zamýšlela se milovnice italské kuchyně.

Sestry Plíškovy spolu dříve hrály i čtyřhru a úspěšně. Na turnajích WTA vybojovaly tři tituly. Uvidíme je zase spolu někdy v deblu? „Pro Karolínu to je teď těžké Je světovou trojkou a skloubit dvouhru a čtyřhru není jednoduché. Doufám, že nás zase uvidíte spolu, ještě jsme o tom ale nemluvily, takže nemohu říci kdy. Možná na grandslamech,“ uzavřela starší z dvojčat.

Nyní se Kristýna Plíšková připravuje na americké turnaje, které se v březnu konají v Indian Wells a Miami.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis