Chorvatští tenisté vyhráli po Davis Cupu i Světový pohár

27. května 2006 15:53 - DÜSSELDORF

Chorvatští tenisté vyhráli poprvé v historii Světový pohár a po loňském Davis Cupu získali i druhou ceněnou týmovou trofej. V sobotním finále na antukovém kurtu v Düsseldorfu rozhodli o výhře nad domácími Němci a loňskými vítězi již ve dvouhrách Ivo Karlovič a Ivan Ljubičič.

Dvoumetrový Karlovič nejprve přiblížil chorvatský tým k triumfu vítězstvím nad Alexandrem Waskem 7:6 a 6:4. Ljubičičovi stačily rovněž jen dva sety, aby se vypořádal s domácí jedničkou Nicolasem Kieferem. Němci, přemožitelé českých tenistů v boji o finále, mohou ve čtyřhře porážku už jen zmírnit. Na páté prvenství letos nedosáhnou.

V devětadvacetileté historii soutěže Němci vyhráli Světový pohár v letech 1989, 1994, 1998 a loni. Maximem chorvatských tenistů dosud bylo před jedenácti lety finále, v němž Goran Ivaniševič a Saša Hirszon prohráli se Švédskem 1:2.

Původně byli nahlášeni do úvodní dvouhry Philipp Kohlschreiber a Mario Ančič, ti však nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit. Kohlschreibera podle pořadatelů trápily svalové potíže, Ančiče bolavá záda.