Vaidišová se v Paříži kromě tenisu věnuje i studiu

31. května 2006 19:49 - PAŘÍŽ

Tenistka Nicole Vaidišová nenašla v zápase druhého kola Roland Garros v Číňance Sun Tchien-tchien vážnou soupeřku a po zápasu si stěžovala hlavně na špatné počasí, kvůli kterému se utkání dvakrát přerušovalo. Své vyhlídky do třetího kola, kde ji čeká Francouzka Rezaiová, posuzuje optimisticky. "Když podám standardní výkon, neměla bych mít nějaké extra problémy," řekla.

O své příští soupeřce prý Vaidišová "v životě neslyšela". Pokud by zvítězila, její další možnou soupeřkou by byla nejvýše nasazená hráčka - Francouzka Amélie Mauresmová. Vaidišová ale řekla, že o tomto případném atraktivním duelu zatím nepřemýšlí. "Teď jsem ve třetím kole, Amélie má zápas před sebou, takže se může stát cokoli," prohlásila.

Vaidišová měla v utkání s Číňankou menší výpadek jen v první polovině druhého setu, kdy udělala několik chyb a dvakrát ztratila získaný brejkbol. Nenechala se však vyvézt z rytmu a zápas rychle ukončila.

V Paříži tráví čas nejen tenisem, ale i studiem. Vzala si s sebou učebnice a ponořuje se do ekonomiky, účetnictví a češtiny. Jít ve francouzské metropoli po stopách hrdinů Šifry mistra Leonarda ji prý nenapadlo, i když knihu četla, stejně jako další díla jejího autora Dana Browna. Film podle tohoto románu zatím neviděla, ale má to v plánu.

ČTK, Sport.cz

  Muguruzaová - Kvitová dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: