Rubriky:

Tenis

Co se s ním děje? Tohle jsem u světové jedničky ještě neviděl, kroutí hlavou Becker

26. května 2017 07:19 - Paříž

Coby světová jednička by měl být favoritem na grandslamové tituly, ale po výsledcích v této sezóně tipuje Brita Andyho Murrayho na celkový triumf před startem bojů v Roland Garros asi jen málokdo. Mezi skeptiky patří i někdejší hráč číslo jedna a bývalý kouč Novaka Djokoviče Boris Becker.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

V sezóně, v níž ho mimo jiné přibrzdilo zranění lokte, má na svém kontě jen jeden titul z březnového podniku v Dubaji. Ze dvou posledních antukových turnajů v Madridu a Římě vytěžil jen jednu výhru nad Rumunem Mariusem Copilem, 104. tenistou světa. A to je na vedoucího muže žebříčku docela bída.

„Andyho mám rád, stejně jako jeho trenérský tým, ale to, co od něj vidím na kurtu, se mi nelíbí. Nevím, co se s ním děje, ale podle mě se ještě nikdy nestalo, aby světová jednička procházela takovým obdobím. Může mít špatný týden, měsíc nebo pár turnajů, ale s ním se to táhne v podstatě celý rok," kroutil hlavou Becker, jenž bude dění v Paříži komentovat pro Eurosport.

Pomůže Lendl?

Sám Murray věří, že změnu můžou přinést rady kouče Ivana Lendla, který s ním dosavadní antukové turnaje neobjížděl. „Doufám, že Ivanovy postřehy a rady mi tady pomůžou. Vždycky to tak bylo. S ním jsem dosáhl na nejlepší výsledky," upíná skotský rodák své naděje ke svému trenérovi.

„Každopádně si myslím, že Murray tady nepatří k favoritům. Měl by se hlavně soustředit, aby se dostal do druhého týdne. No a pak především přemýšlet o travnatých turnajích, protože to je jeho nelepší povrch. Nicméně brzká porážka na French Open by pro něj nebyla dobrá," míní Becker.

Po nedávných triumfech v Barceloně, Madridu a Monte Carlu je pasován na hlavního favorita devítinásobný šampión z Paříže Rafael Nadal. Obhájce titulu Novak Djokovič, jenž si prošel právě od loňského triumfu v Roland Garros hodně turbulentním obdobím, to bude mít tentokrát těžké, i když jemu i zbytku konkurence částečně usnadní situace absence odpočívajícího Rogera Federera.

„Jestli je to už znovu ten starý Novak? Určitě, v Římě jsme viděl záblesky starého dobrého Djokoviče, hlavně v semifinále a čtvrtfinále. Momentálně ale řadím Rafu (Nadala) před Novaka," neskrýval svůj názor Becker.

roj, Sport.cz

O2 Sport 3:6, 6:3, 0:6 Mertensová - Ka. Plíšková 3:6, 6:3, 0:6   konec
20200919T19:00:00+0200
Mertensová vs. Ka. Plíšková
Mertensová vs. Ka. Plíšková
Mertensová
Ka. Plíšková
O2 Sport 6:3, 6:0 Vondroušová - Svitolinová 6:3, 6:0   konec
20200919T18:10:00+0200
Vondroušová vs. Svitolinová
Vondroušová vs. Svitolinová
Vondroušová
Svitolinová
O2 Sport Vondroušová - Ka. Plíšková   dnes 16:00
20200920T16:00:00+0200
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.