Rubriky:

Tenis

A ještě tanec s Rogerem, přála si Muguruzaová po triumfu ve Wimbledonu

15. července 2017 21:12 - Londýn
(Aktualizováno: 16. července 2017 00:00)

Po zisku titulu má Garbiňe Muguruzaová v posvátném Wimbledonu ještě jedno přání. Na tradičním bále šampionů po skončení turnaje by si ráda zatancovala s elegantním Švýcarem Rogerem Federerem. Sedminásobný vítěz z londýnského All England Clubu se v nedělním finále utká s chorvatským tenistou Marinem Čiličem.

 

Matthew Childs, Reuters

Když Muguruzaová v sobotu odpoledne získala slavný talíř po výhře nad americkou favoritkou Venus Williamsovou, v záplavě otázek čelila i jedné zprvu nepříjemné: s kým by chtěla na tradiční slavnostní večeři na počest šampionů raději tančit?

Zdráhala se odpovědět, snažila se otázku přejít. Pak ale nasadila široký úsměv a prozradila: "S Rogerem. Mám ráda i Čiliče, to myslím vážně. Ale chtěla bych poznat, jestli je taky tak elegantní při tanci," dodala druhá španělská vítězka Wimbledonu v historii.

Dvakrát si slavnostní večer ve Wimbledonu v minulosti užila i Petra Kvitová. V obou případech, tedy v letech 2011 a 2014, měla právo si zatančit se Srbem Novakem Djokovičem.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.