Italky a Belgičanky mají na dosah postup do finále Fed Cupu

15. července 2006 21:30 - PRAHA

Italské a belgické tenistky dělí už jen jeden bod od postupu do finále Fed Cupu. Italky, které týmovou soutěž zatím nikdy nevyhrály, vedou v semifinále po úvodních dvouhrách 2:0 nad Španělskem. Belgičanky, jež trofej získaly v roce 2001, nezaváhaly proti Američankám.

Pro Italky získala ve Španělsku první bod Flavia Pennettaová, která nedala šanci domácí jedničce Anabel Medinaové-Garriguesové a vyhrála suverénně ve dvou setech 6:3 a 6:0. Druhý bod přidala na antuce v Zaragoze Francesca Schiavoneová vítězstvím rovněž 2:0 na sety nad Lourdes Dominguezovou-Linovou.

Belgičanky poslala na tvrdém povrchu v Ostende do vedení Kirsten Flipkensová, která udolala Jill Craybasovou ve třech setech 5:7, 6:2, 6:4. I přes nečekané zaváhání v prvním setu pak uspěla i druhá hráčka světového žebříčku Kim Clijstersová, která porazila Jameu Jacksonovou.

Rozhodující třetí bod může Clijstersová získat v nedělní úvodní dvouhře, k níž by měla nastoupit proti Jill Craybasové. O postupu Itálie může rozhodnout Schiavoneová, kterou čeká Medinaová-Garriguesová.

Fed Cup - semifinále po prvním dnu:
Zaragoza: Španělsko - Itálie 0:2
Medinaová-Garriguesová - Pennettaová 3:6, 0:6, Dominguezová-Linová - Schiavoneová 4:6, 5:7.
Ostende: Belgie - USA 2:0
Flipkensová - Craybasová 5:7, 6:2, 6:4, Clijstersová - Jacksonová 4:6, 6:2, 6:1.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2021

Úvodní grandslam sezóny Australian Open se hraje od 8. února do 21. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Již 109. ročníku se účastní jedenáct českých hráčů, včetně nasazené Petry Kvitové nebo Karolíny Plíškové. Tituly ve dvouhrách obhajují Srb Novak Djokovič a Američanka Sofia Keninová.

Patička stránky: