Rubriky:

Tenis

Živě

Plíšková jde do US Open v novém úboru. Jak se vám líbí? O trůn ji může připravit sedm soupeřek

24. srpna 2017 12:57 - New York/Praha

Na čele žebříčku už má náskok jen pěti bodů, na nadcházejícím US Open tak bude mít české tenistka Karolína Plíšková s bráněním světového trůnu ještě větší práci, než na předchozích turnajů v Torontu a Cincinnati. Nicméně doufá, že se ve Flushing Meadows dočká znovu velkého úspěchu.

 

Fila Tennis, Twitter

„Jsem zpátky na místě činu! Zpátky ve městě, na které mám z loňska krásné vzpomínky. Snad přibudou další...," napsala na svůj facebookový profil světová jednička poté co dorazila do New Yorku.

Jsem zpátky na místě činu! Zpátky ve městě, na které mám z loňska krásné vzpomínky. Snad přibudou další... I'm back!...

Zveřejnil(a) Karolína Plíšková dne 21. srpen 2017

Právě zde účastí ve finále definitivně prolomila prokletí grandslamových turnajů, vyřadila mimo jiné obě sestry Williamsovy a ve finále sehrála báječné drama s Němkou Kerberovou. Tady byla zatím nejblíž zisku premiérového grandslamového titulu, na nějž by tu znovu ráda zaútočila. Její firma ji na to také vybavila novou kolekcí oblečení.

Loni přijížděla na US Open s titulem z turnaje v Cincinnati, kde letos skončila v semifinále. Doplatila trochu na zhuštěný program, když sehrála tři zápasy během 48 hodin. Viditelně unavená pak podlehla Španělce Muguruzaové.

Ta bude také v zástupu konkurentek, které budou chtít Češku už v New Yorku z trůnu sesadit. Plíšková obhajuje za loňské finále 1300 bodů. V žebříčku druhá Halepová zaostává za rodačkou z Loun jen o pět bodů, na US Open přitom obhajuje jen 430 bodů za účast ve čtvrtfinále.

Halepové může stačit i porážka v prvním kole

Připravit o pozici světové jedničky ale může svěřenkyni Davida Kotyzy na US Open až sedm konkurentek. Kromě Halepové s Muguruzaovou také Ukrajinka Svitolinová, Dánka Wozniacká, Britka Kontaová, Ruska Kuzněcovová a Venus Williamsová.

Halepová k prvnímu místu nemusí vyhrát ani jeden zápas. Stačí, když Muguruzaová vypadne před osmifinále, Svitolinová před semifinále, Plíšková před finále a zbylé ze sedmičky aspirantek US Open nevyhrály.

Kuriózní moment by nastal, pokud by Plíšková ve finále porazila Muguruzaovou. Obě by totiž měly v tom případě stejně bodů.

roj, Sport.cz

Eurosport 7:6, 6:2 Bartyová - Kvitová 7:6, 6:2   konec
20200128T02:30:00+0100
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.