Ferrer získal po pětisetovém boji titul ve Stuttgartu

Španělský tenista David Ferrer vybojoval na turnaji ve Stuttgartu druhý titul v kariéře. Třetí nasazený hráč, jenž v semifinále vyřadil Tomáše Berdycha, v neděli ve více než pětihodinové bitvě zdolal Joseho Acasusa z Argentiny 6:4, 3:6, 6:7 (3:7), 7:5, 6:4.

Čtyřiadvacetiletý Ferrer, jenž poslední čtyři z pěti vzájemných zápasů s Acasusem prohrál, měl blízko k další porážce i dnes. Ve čtvrtém setu ale za stavu 2:5 zabojoval a nakonec ho získal 7:5. V rozhodující sadě se rychle ujal vedení, které ještě soupeř v závěru dokázal zmírnit, titul a prémii 100 tisíc eur už si ale uniknout nenechal. Druhého triumfu na okruhu ATP se tak dočkal po čtyřech letech.

Djokovič získal v Nizozemsku první titul

Srbský tenista Novak Djokovič se v devatenácti letech dočkal prvního titulu na okruhu ATP. Na antuce v nizozemském Amersfoortu v dnešním finále porazil zkušeného Chilana Nicolase Massua, dvojnásobného olympijského vítěze z Atén, ve dvou setech 7:6 a 6:4.

V sobotu Djokovičovi usnadnil postup nejvýše nasazený Argentinec Guillermo Coria, jehož zradila záda a musel semifinále skrečovat. Massu hrál finále na antukovém podniku v této sezóně už počtvrté, ale na mladého Srba nestačil a po dvou hodinách a čtvrt se nedočkal sedmého titulu ve dvouhře.

Djokovič si díky vydařenému týdnu v Amersfoortu polepší v pondělním světovém žebříčku ze současného 36. místa o deset příček. Sezonu přitom zahajoval až v osmé desítce, ale svůj talent prokázal již postupem do semifinále v Záhřebu a dvěma účastmi ve čtvrtfinále, mimo jiné na Roland Garros.

Zvonarevová získala v Cincinnati pátý titul WTA

Nenasazená ruská tenistka Věra Zvonarevová si na turnaji v Cincinnati připsala pátý titul na okruhu WTA v kariéře. Jednadvacetiletá hráčka, která už letos triumfovala na trávě v Birminghamu, dnes ve finále porazila čtvrtou nasazenou Katarinu Srebotnikovou ze Slovinska hladce 6:2 a 6:4.

Medinaová vyhrála potřetí za sebou v Palermu

Španělská tenistka Anabel Medinaová-Garriguesová vyhrála potřetí za sebou turnaj v Palermu a svou sbírku ze sicilské antuky tak rozšířila na celkem čtyři trofeje. Druhá nasazená hráčka, jež v semifinále vyřadila Lucii Šafářovou, dnes ve finále porazila domácí Tathianu Garbinovou dvakrát 6:4.

STUTTGART
Dvouhra - finále:
Ferrer (3-Šp.) - Acasuso (5-Arg.) 6:4, 3:6, 6:7 (3:7), 7:5, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Gaudio, Mirnyj (Arg./Běl.) - Allegro, Lindstedt (Švýc./Švéd.) 7:5, 6:7 (4:7), 12:10.