Rubriky:

Tenis

Živě

Šafářová je nad věcí, ale cíle má v New Yorku vysoko

2. září 2017 21:01 - New York

Devětačtyřicátý grandslamový turnaj hraje tenistka Lucie Šafářová. Ve třiceti letech je světovou deblovou jedničkou a pořád i skvělou singlistkou, což dokazuje na US Open postupem do osmifinále. Ve třetím kole se ostře pustila do Kurumi Naraové a Japonku přehrála 6:3 a 6:2. V útrobách stadiónu Arthura Ashe pak vypadala spokojeně. "Tenis vnímám jinak než dřív. Jsem tak trochu nad věcí. Užívám si, že můžu hrát. Baví mě to," řekla.

 

Peter Morgan, ČTK/AP

Ve Flushing Meadows hraje dvouhru podvanácté v kariéře a premiéru si odbyla před dvanácti lety. "Myslím si, že jsem klidnější. Na prvních US Open jsem bývala hodně nervózní. Zkušenosti pomáhají," přemítala brněnská rodačka.

Pohled na tenis se u Šafářové změnil nejen s přibývajícími léty, ale i faktem, že bývala často zraněná či nemocná. Vážné problémy ji trápily na konci životní sezóny 2015 a ovlivnily i celý loňský rok. "Zdravotní problémy a všechno, co jsem zažila, k tomu přispěly," přikývla bronzová olympijská medailistka ze čtyřhry z Ria.

"A už jsem spoustu věcí dosáhla. I to člověku dodá klid," doplnila fakt, že není v podobných 'vodách' na grandslamu poprvé. Na antukovém Roland Garros si předloni zahrála dokonce finále, byla i v semifinále Wimbledonu 2014, má doma sedm vavřínů z turnajů WTA a v žebříčku singlu se vyšplhala až na páté místo.

Jde si za snem

Nyní teoreticky může na US Open přidat další úspěch. "Ženský tenis je fakt vyrovnaný, což je úžasné. Skoro každý zápas se dá vyhrát i prohrát. Beru to krok po kroku. Další zápas bude těžký," řekla trochu obecněji a jedním dechem odvážněji dodala: "Cíle mám samozřejmě vysoko. Ten sen tam je. Jdu si za ním."

V dalším kole může narazit na Polku Agnieszku Radwaňskou, která hodně vrací a příliš nekazí. Nebo se utká s hodně razantně hrající Američankou Coco Vandewegheovou. "Je to jedno. Nejvíc záleží na mně," nedělala si Šafářová starosti.

ČTK

Eurosport 7:6, 6:2 Bartyová - Kvitová 7:6, 6:2   konec
20200128T02:30:00+0100
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová vs. Kvitová
Bartyová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.