Rubriky:

Tenis

Tři porážky Berdycha mrzí, ale vzpomínky mu nezakalí

24. září 2017 16:37 - Praha

Od pátku do neděle prožil Tomáš Berdych zkušenost, jakou v profesionální kariéře moc často nepoznal. Během tří dnů musel překousávat tři porážky. Sám sice tvrdil, že zážitek z Laver Cupu mu z toho nezhořkne, ale přece jen...

Sport.cz

„Budu mít dobré vzpomínky jako všichni, kteří tu byli. Jsem součástí týmu, takže převažují pozitivní věci," řekl Berdych, který se o výhru v prestižní soutěži rval v O2 Areně marně. V pátek s Nadalem prohráli v super tie breaku s dvojicí Kyrgios, Sock, znovu až ve třetí sadě podlehl Kyrgiosovi v sobotním singlu a v neděli ztratili s Čiličem čtyřhru pro změnu ve dvou tie breacích.

„Ty výsledky mi to kazí, ale herní projev byl dobrý. Tenis, který jsem chtěl předvádět, funguje," tvrdil Berdych, kterého o výhru nad Kyrgiosem připravila chyba v tie breaku druhé sady za stavu 4:2. „To mě mrzelo. Jinak jsem byl ale lepší a myslím, že jsem si zasloužil vyhrát," prohlásil český tenista.

I poslední den bylo znát, že se nechce loučit s Laver Cupem s bilancí tří neúspěchů. Ve druhém setu deblu za stavu 0:3 a 15:40 strhnul chorvatského spoluhráče a jejich pár se vrátil do hry. „Tomáš výborně podával," vykládal Marin Čilič. „Nakonec rozhodlo pár míčků, mohlo to být naopak," povzdechl si Berdych.

V internetových diskusích se na něj sice navalila kritika, ale právě i díky úspěchům českého tenisu, pod které se dvaatřicetiletý hráč v minulých letech výrazně podepsal, se akce typu Laver Cupu mohla konat zrovna v Praze.

Berdych se už ve středu přesouvá do Číny, kde ho čekají turnaje v Pekingu a v Šanghaji. V pořadí pro Turnaj mistrů, kde mají účast jistotu zatím jen Federer s Nadalem, je na 14. místě s takřka šestisetbodovou ztrátou na 8. postupovou pozici. Před ním je ale i triumvirát dlouhodobě zraněných: Murray, Djokovič, Wawrinka. Šance na sedmý start mezi smetánkou tak stále žije. „Jediné, co mě teď zajímá, jsou ty dva turnaje a pak se uvidí," řekl Berdych.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.