Rubriky:

Tenis

Fognini dostal podmíněný trest zákazu startu na grandslamech

11. října 2017 17:49 - Londýn

Italský tenista Fabio Fognini dostal za urážky rozhodčí během US Open podmíněný trest zákazu startu na dvou grandslamových turnajích a pokutu 96 000 dolarů (2,1 miliónu korun). Pokud se třicetiletý hráč do konce roku 2019 nedopustí dalšího prohřešku, bude mu podmínka zrušena a pokuta snížena na polovinu.

 

Aly Song, Reuters

Fogniniho potrestala takzvaná grandslamová komise za chování během prohraného zápasu prvního kola s krajanem Stefanem Travagliou. Manžel bývalé newyorské šampionky Flavie Pennattaové vulgárně urážel minimálně třikrát švédskou umpirovou rozhodčí Louise Engzellovou, za což hned v dějišti turnaje dostal pokutu 24 000 dolarů. Byl také z US Open vyloučen, nesměl tedy nastoupit k zápasu čtyřhry.

Nezávislá grandslamová komise uvedla, že pokud se Fognini podmínky trestu v příštích dvou letech poruší, jedním ze dvou vynechaných grandslamů bude muset být US Open. Vítěz pěti turnajů na ATP Tour trest přijal a odvolávat se proti němu nebude.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.