Tápající tenista Safin se rozešel s trenérem

18. srpna 2006 08:15 - STOCKHOLM

Jeden z nejlepších tenistů nedávné minulosti Marat Safin se rozhodl řešit současnou krizi rozchodem s trenérem. Loňský vítěz Australian Open a bývalý první hráč světového žebříčku ukončil spolupráci se Švédem Peterem Lundgrenem, mezi jehož svěřence kdysi patřil i momentální tenisový vládce Roger Federer.

"Není spokojený sám se sebou a pořádně neví, kam patří. Řekl mi, že proti mně nic nemá, ale v tuto chvíli si chce jít svou vlastní cestou," řekl Lundgren ve čtvrtek švédskému listu Dagbladet. Se Safinem prožil nejlepší chvíle loni v lednu v Melbourne, od té doby ale ruský tenista klesl až na 74. místo v pořadí ATP.

Velkou měrou se na tom podepsalo vleklé zranění kolena, kvůli němuž šestadvacetiletý Safin nehrál půl roku od loňského srpna. "Dáme si pauzu a kdo ví, třeba se na podzim zase dáme dohromady," dodal švédský kouč.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: