Český daviscupový tým povede Navrátil

20. srpna 2006 20:44 - PRAHA

Novým kapitánem českého daviscupového týmu se stal Jaroslav Navrátil. Kouč Tomáše Berdycha ve funkci vystřídal Cyrila Suka, jenž rezignoval ve středu, aby uvolnil cestu zpátky do mužstva nejlepšímu domácímu tenistovi Radkovi Štěpánkovi. Navrátil by tak měl mít pro zářijový zápas o postup do Světové skupiny v Nizozemsku k dispozici kompletní českou špičku.

 

DPA/EPA

O Navrátilově angažmá v neděli informovala Česká televize. "Dozvěděl jsem se to v pátek v Americe, kde jsem s Tomášem (Berdychem) na turnaji. Je to pro mě velká pocta a zavazující. Doufám, že tým půjde znovu nahoru. Už nestojí nic v cestě, abychom byli kompletní i s Radkem," řekl nový kapitán.

Jeho jednoznačným cílem bude vrátit české tenisty zpátky do Světové skupiny týmové soutěže, z níž po loňské domácí porážce s Německem poprvé v historii spadli.

Štěpánek dal loni přednost osobním zájmům před reprezentací v Davis Cupu a pod Sukovým vedením se odmítl do týmu vrátit. Během zdravotní pauzy se zády se v posledních dnech sešel s prezidentem svazu Ivem Kaderkou a jednali o možném návratu.

"V tuto chvíli jsou odblokovány všechny důvody, které měl (Štěpánek) jako podmínku k návratu, a nic nebrání, aby se Radek vrátil," řekl České televizi Kaderka s tím, že Navrátil při celoročním doprovázení Berdycha po turnajích má přehled nejen o českých reprezentantech, ale i o soupeřích.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: