Rubriky:

Tenis

Mám Lendlův syndrom, bál se Nadal na začátku kariéry

4. prosince 2017 09:30 - Praha

O hvězdné kariéře současné světové jedničky Rafaela Nadala už bylo napsáno mnoho, ale i ortodoxní fanoušky hrající španělské legendy možná překvapí, že rodák z Mallorky i přes raketový průnik mezi profesionály ve velmi nízkém věku o svých schopnostech pochyboval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

O zajímavou vzpomínku se pro web Ventaje Tenis podělil bývalý argentinský tenista Sergio Roitman, jenž v 2003 porazil tehdy 16letého Nadala ve finále challengeru v Cherbourgu 6:3, 6:7, 6:4.

„Tehdy za ním poprvé přišli lidé od Nike, aby s ním podepsali kontrakt. Mně v té době herně nepřišel nějak výjimečný, ale mentálně ano. Byl to proti němu obrovsky těžký zápas, který jsem nakonec vyhrál," vybavil si Roitman.

Rafo, buď v klidu

„Rafa byl po porážce zničený, hrozně smutný a vypadal, jako by spadl na dno. Přišel jsem k němu během příprav ceremoniálu a říkám: Rafo, buď v klidu, je ti teprve šestnáct. Je to rychlý povrch a ty jsi ve třetím finále za sebou," utěšoval Argentinec o osm let mladšího soka.

„A on odpověděl: Další finálová porážka. Bojím se, že mám syndrom Ivana Lendla, ten taky dlouho nedokázal vyhrát finále," replikoval Roitman překvapivou odpověď pozdější hvězdy.

Nadal ve zmíněném roce 2003 prohrál čtyři finále challengerů a dva turnaje vyhrál. Už o dva roky později ale poprvé triumfoval na French Open, čímž načal skvělou sbírku čítající momentálně 16 grandslamových titulů.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis