Lojda by chtěl uspět i mezi muži

13. září 2006 09:18 - PROSTĚJOV

Nejkrásnější dny tenisové kariéry prožívá prostějovský Dušan Lojda, jenž vyhrál jako první Čech v historii juniorku grandslamového US Open. "Cítil jsem slušnou formu a věřil, že ji ve Flushing Meadow prodám," prozradil český tenista po návratu ze zámoří.

"Úvodní dvě kola však byla z mé strany hodně nervózní a také nejtěžší. Dodala mi však potřebné sebevědomí a na kurtě to bylo znát. Pak už jsem se jen zlepšoval a ve finále s Kanaďanem Polanskym hrál vůbec nejlepší tenis. Pocit po triumfu byl úžasný, stále si připadám jako v sedmém nebi. Mám teď do tenisu ještě větší chuť a proto hned jedu hrát do Ostravy extraligu smíšených družstev," říká 18letý Lojda.

Teď by se chtěl prosadit také v kategorii dospělých. "Už jsem zkusil pár mužských turnajů nižší kategorie, v Chorvatsku jsem byl před měsícem ve finále. Nebude to tedy pro mě skok do neznáma. Na žebříčku ATP jsem teď na rozhraní čtvrté a páté stovky, ale chci se posouvat. Potřebuji hrát s kvalitnějšími soupeři a sbírat zkušenosti," míní obdivovatel Agasiho a Beckera, jenž má zatím sen o postupu do první světové stovky.

"Dál začnu přemýšlet, až se tam protlačím. Vím však, že půjde o dlouhou cestu," tvrdí hráč, jenž s tenisem začínal v šesti letech pod dozorem rodičů v rodných Šlapanicích. "Už v devíti jsem přestoupil do Prostějova, kam jsme se před třemi lety i přestěhovali," vypráví Lojda s tím, že od loňska se připravuje pod vedením Igora Bruknera, někdejšího kouče Vaidišové. "Perfektně si rozumíme a výsledky to i dokazují," pochvaluje si.

Petr Marek, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: