Tenistky čeká v prvním kole Fed Cupu 2007 Slovensko

15. září 2006 13:22 - CHARLEROI

České tenistky budou hrát v příštím roce v prvním kole Světové skupiny II Fed Cupu proti Slovenkám na jejich půdě. Rozhodlo o tom páteční losování v belgickém Charleroi. Zápas je na programu 21. a 22. dubna.

Tým nehrajícího kapitána Tomáše Petery, který v červencovém zápasu o postup do elitní osmičky podlehl Francii, nebyl mezi nasazenými. V boji o baráž nebude mít snadnou úlohu, neboť Slovenky mohou nominovat mimo jiné aktuálně devatenáctou hráčku světa Danielu Hantuchovou.

Ta letos vyhrála dva turnaje WTA ve čtyřhře, na nedávném posledním grandslamu sezóny US Open vypadla v druhém kole. Nejvýše postavenou českou hráčkou v žebříčku je na desáté příčce Nicole Vaidišová.

České tenistky mohly narazit i na papírově slabší soupeřky Německo, Kanadu nebo Rakousko. "Není to úplně jednoduchý los, je to ten z těžších soupeřů," řekl Petera v telefonickém rozhovoru pro ČTK. Věří však, že jeho svěřenkyně v pikantním duelu uspějí. "Pokud bude hrát Nicole, tak máme silný tým a měli bychom uspět," zhodnotil české vyhlídky.

Povrch neřeší

Slovenky mají výhodu domácího prostředí a volby povrchu. Petera nechtěl spekulovat, na čem se bude nakonec hrát. "Necháme to na nich. Pro nás prakticky není povrch, který by nám vyloženě vadil. Nicole umí na všem, zbytek týmu je velmi vyrovnaný a máme v něm hráčky na všechny povrchy," dodal český nehrající kapitán.

Od roku 1994, kdy působí ve Fed Cupu samostatné výběry České republiky a Slovenska, se obě země utkaly pouze jednou. V roce 2000 hostila Bratislava účastníky jedné ze tří základních skupin. Český výběr, za který nastoupilo trio Chládková, Bedáňová, Peschkeová, tehdy ještě hrající pod dívčím jménem Hrdličková, porazil Slovensko 2:1 a mohl se radovat z postupu mezi nejlepší čtveřici. O dva roky později Slovensko v čele s Hantuchovou celou soutěž vyhrálo.

Dalšími dvojicemi Světové skupiny II jsou Německo - Chorvatsko, Izrael - Kanada a Austrálie - Rakousko.

Páteční losování rozhodlo i dvojicích pro Světovou skupinu I, kde se chystá zajímavý duel mezi belgickými a americkými tenistkami. Další dvojice tvoří Rusko - Španělsko, Japonsko - Francie a Čína - Itálie.

Los Fed Cupu 2007
Světová skupina I:
Belgie - USA, Rusko - Španělsko, Japonsko - Francie, Čína - Itálie.
Světová skupina II:
Slovensko - Česká republika, Německo - Chorvatsko, Izrael - Kanada, Austrálie - Rakousko.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: