Rubriky:

Tenis

Krásná tenistka, bývalý jezdec formule 1 a silné porsche. Kdo šílel z rychlé jízdy více?

25. dubna 2018 17:31 - Stuttgart/Praha
(Aktualizováno: 25. dubna 2018 21:11)

Hvězdná tenistka versus bývalý jezdec formule 1. Jak si Maria Šarapovová a Mark Webber užili jízdu v jednom z nejrychlejších sériově vyráběných aut, žlutočerném Porsche 911 GT2 RS? Kdo koho svezl a kdo z jízdy šílel víc? Posuďte sami, jak slavná dvojice zvládla tuto výzvu.

Ještě než odehrála svůj první zápas na turnaji ve Stuttgartu, zkusila si Maria Šarapovová díky dlouholeté spolupráci s Porsche jízdu v jejich voze 911 GT2 RS. Společnost jí dělal bývalý skvělý závodník formule 1 Mark Webber. Nejprve bývalá světová jednička svezla Webbera, pak si role vyměnili.

„Už jste někdy viděli Marka Webbera na místě spolujezdce?“ ptala se Šarapovová poté, co usedla za volant a její parťák se připoutal. Zatímco tenistka si řízení užívala, Webber naoko šílel. Nejdříve jí dával rady, občas sáhl na volant, nebo se hrůzou držel za hlavu. „Teď se pomstím!“ sliboval, když přišel na řadu a měl krásku svézt.

Role se vyměnily a Šarapovová ječela tak, jak ji známe z kurtů. Smích z bláznivé jízdy jí však dlouho nevydržel. Po zážitku na okruhu na jednačtyřicátou hráčkou světa čekal úvodní duel na antuce ve Stuttgartu. V něm jednatřicetiletá Ruska nestačila na Francouzku Caroline Garciaovou a zaznamenala již čtvrtou porážku v řadě.

I přes prohru má pětinásobná grandslamová vítězka vysoké ambice. „Když jste zažili vítězství na grandslamech, je přirozené, že tyhle cíle máte stále na mysli. Bylo by hloupé, kdybych řekla, že chci letos vyhrávat jen menší turnaje, protože chci zůstat na velké scéně a tam vítězit. Udělám pro to maximum,“ prohlásila Šarapovová, která se vrátila ke švédskému kouči Thomasi Högstedtovi.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis