Rubriky:

Tenis

Odejde legenda od dlouholetého sponzora? Japonská firma předložila Federerovi lukrativní nabídku

12. června 2018 11:02 - Stuttgart/Praha

Od začátku jeho úspěšné kariéry jsme ho vídali v oblečení značky Nike. Teď však dvacetinásobný grandslamový vítěz podle zahraničních médií změní sponzora. Roger Federer by měl v nejbližších dnech podepsat smlouvu s japonskou firmou Uniqlo. Nový kontrakt mu má ročně vynést třicet miliónů amerických dolarů.

 

Profimedia.cz

Hodně lukrativní nabídka stojí před fenomenálním tenistou Rogerem Federerem. Šestatřicetiletému Švýcarovi už před pár měsíci vypršela smlouva s firmou Nike, která ho po celou dobu jeho dosavadní kariéry oblékala. Podle webu sport1.de však kontrakt nebude prodloužen a Federer zakotví u konkurence.

Vítěz dvaceti grandslamů se údajně dohodl s japonskou značkou Uniqlo. Ta již v minulosti sponzorovala Novaka Djokoviče a teď v jejím oblečení můžeme vídat Keie Nišikoriho. „Vše je zatím v jednání. Není vyloučeno, že prodloužím smlouvu s Nike, a není vyloučeno ani, že změním značku,“ uvedl Federer na webu express.co.uk.

Podle dostupných informací by si Federer u firmy Uniqlo hodně finančně polepšil. Za novou smlouvu by ročně obdržel třicet miliónů (přes 653 miliónů korun), což je trojnásobek proti kontraktu s Nike. Smlouva by měla být desetiletá, což by znamenalo, že by Federer značku propagoval nejspíš i po ukončení kariéry.

Je tedy možné, že na slavném Wimbledonu uvidíme Rogera Federera již v jiné značce oblečení. Otázkou je, v jakých botách bude hrát, neboť Uniqlo sportovní obuv nevyrábí. Roger Federer se u Nike navíc podílel na vlastní kolekci oblečení Nike RF a i nad ní tak visí otazník, co s ní bude.

vk, Sport.cz, Právo

  7:6, 6:4 Macháč - Silva 7:6, 6:4   konec
20200925T10:00:00+0200
Macháč vs. Silva
Macháč vs. Silva
Macháč
Silva
  Martincová - Erraniová   dnes 15:30
20200925T15:30:00+0200
Martincová vs. Erraniová
Martincová vs. Erraniová
Martincová
Erraniová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.